شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 16:48 منتشر شده در مورخ: 1399/05/06 شناسه خبر: 1631041
نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس:

وزارت خارجه مکلف به پیگیری تعرض جنگنده‌های آمریکاست/ایران از حقوق بین‌المللی خود کوتاه نمی‌آید

وزارت خارجه مکلف به پیگیری تعرض جنگنده‌های آمریکاست/ایران از حقوق بین‌المللی خود کوتاه نمی‌آید
گفت: از وزارت امور خارجه که در چنین مواردی بسیار بی‌حال و ضعیف عمل کرده می‌خواهیم در تراز جمهوری اسلامی حق ایران را پیگیری کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی بابایی کارنامی در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ با اشاره به ایجاد مزاحمت جنگنده‌های آمریکایی برای هواپیمای مسافربری ایرانی، اظهار کرد: آمریکا و اسرائیل نشان دادند که حرکت سخیفانه و ظالمانه خودشان را در همه حرکت‌ها دنبال می‌کنند.
 
وی بیان کرد: این حرکت از اساس محکوم است هم به لحاظ پروتکل‌های بین‌المللی و هم براساس مقابله نامه‌های بین‌المللی و هم براساس نوع حاکمیت و گرایشی که تمام کشورها حق استقلال و حق زندگی دارند محکوم است.
 
نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همه این مسائل به هزار دلیل اثبات می‎‌کند که آمریکا و اسرائیل غاصب هستند آنهم در سرزمینی که متعلق به آنها نیست و در خطوطی که براساس پروتکل‌های بین‌المللی ترسیم شده بود با جنگنده‌های نظامی ایجاد مزاحمت می‌کنند محکوم است.
 
بابایی تصریح کرد: این حق برای جمهوری اسلامی باقی است که از طریق مجاری بین‌المللی حق ایران را پیگیری کنند و از وزارت امور خارجه که در چنین مواردی بسیار بی‌حال و ضعیف عمل کرده می‌خواهیم در تراز جمهوری اسلامی حق ایران را پیگیری کنند و قاطعانه به آمریکا و اسرائیل غاصب درسی بدهند که ایران از حقوق شهروندی خود و حقوق بین‌المللی خود کوتاه نمی‌آید.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1631041
ارسال نظر
نظرات