شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 19:17 منتشر شده در مورخ: 1399/05/05 شناسه خبر: 1630853
معاون فرماندار محمودآباد خبر داد

خسارت کرونا به 833 بنگاه اقتصادی در محمودآباد

خسارت کرونا به 833 بنگاه اقتصادی در محمودآباد
صدیقه حق‌شناس از خسارت کرونا به 833 بنگاه اقتصادی در شهرستان محمودآباد خبر داد و گفت: 906 نفر در سامانه بیمه بیکاری در ایام شیوع ویروس کرونا ثبت نام کردند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، صدیقه حق شناس در جلسه تسهیلات بنگاههای اقتصادی استان که بصورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد گفت: در راستای تامین و جبران بخشی از خسارت های  اقتصادی کرونا به کلیه کارخانه ها  و بنگاههای اقتصادی و مراکز گردشگری  تا کنون 360 میلیون تومان تسهیلات بانکی پرداخت شده و 164 نفر به منظور اخذ 30 میلیارد و 140 میلیون ریال تسهیلات بانکی با تایید دستگاههای اجرایی در پرتال بانک ها آماده پرداخت تسهیلات می باشند.

 معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان محمودآباد گفت: 906 نفر در سامانه بیمه بیکاری در ایام شیوع ویروس کرونا ثبت نام کردند که 833 نفر مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری می باشند که از این تعداد 749 نفر بیمه بیکاری دریافت نمودند.

 وی گفت: با تسهیلات پرداختی صورت گرفته 288فرصت  اشتغال تثبیت شده و متقاضیان دریافت تسهیلات بنگاه های آسیب دیده کرونا ویروس تنها تا پایان ساعت 24 روز یکشنبه 5 مرداد فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه کارا به نشانی www.kara.mcls.gov.ir  در قسمت تسهیلات کرونا فرآیند ثبت نام را با ثبت کدملّی آغاز کنند.

فرماندار محمودآباد نیز از آغاز بکار دبیرخانه مرکزی ستاد مقابله با کرونا شهرستان به محوریت شورای تامین خبر داد و افزود : متاسفانه روند رو به افزایش تعداد افراد مبتلا به ویروس کووید 19 در محمودآباد ضمن  تکمیل ظرفیت کلیه مراکز درمانی و بالاخص بیمارستان محمودآباد ، موجب ابتلای کادر درمانی و کاهش نیروی انسانی شبکه بهداشت و درمان در ارائه خدمات به شهروندان و مراجعه کنندگان شده است.

علیرضا شریعت از شهروندان خواست با توجه به شرایط بحرانی و فوق حاد شهرستان از مراجعه به ادارات به منظور پیگیری امورات غیر ضروری اداری پرهیز نموده و مدیران ادارات نیز با مدیریت منابع انسانی در اختیار و تاکید به رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک توسط پرسنل و مراجعه کنندگان از شیوع این بیماری پیشگیری و پرهیز نمایند.

 فرماندار محمودآباد گفت: انتظار میرود واحدهای تجاری شلوغ و پر ازدحام علیرغم مشکلات اقتصادی موجود همکاری لازم را داشته باشند و به صورت داوطلبانه نسبت به تعطیلی مقطعی خود اقدام نمایند تا در کاهش تعداد تلفات افراد مبتلا نقش تاثیر گذار داشته باشند.

 وی تاکید کرد: اطلاع رسانی های لازم در خصوص رعایت و الزام و توجه به پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک به کلیه واحدهای تولیدی و کارخانه ها و بازاریان و اصناف ابلاغ شده و کوتاهی و قصور از سمت هر واحد اقتصادی چون با سلامت جامعه سرکار دارد بدون هیچ اغماضی و با تعطیلی و پلمپ همراه خواهد بود.

رئیس ستاد مقابله با کرونا شهرستان محمودآباد از تشکیل 5 اکیپ بازرسی با مسئولیت مدیران ادارات خبر داد و گفت: تاکنون 236 مورد بازدید از اماکن عمومی در شهرهای محمودآباد و سرخ رود صورت گرفته و 48 واحد صنفی متخلف به مراجع قضایی معرفی شده که از این تعداد 28 واحد پلمپ شد.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1630853
ارسال نظر
نظرات