شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 18:57 منتشر شده در مورخ: 1399/05/04 شناسه خبر: 1630437
فرمانده انتظامی مازندران اعلام کرد

کشف 278 قطعه شی تاریخی در ساری

کشف 278 قطعه شی تاریخی در ساری
مرتضی میرزایی از انهدام باند قاچاق اشیاء عتیقه و کشف 278 قطعه شیء تاریخی مربوط به ادوار تاریخی و دستگیری سه متهم خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، سردار مرتضی میرزایی گفت: در راستای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز به خصوص قاچاق منابع ملی و در اجرای منویات مقام معظم رهبری در سال جهش تولید و تاکید معظم له مبنی بر مقابله قاطعانه با معظل شوم قاچاق، در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت افرادی در امر قاچاق اشیاء عتیقه موضوع در دستور کار پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی، ماموران پلیس امنیت اقتصادی با استفاده از شگردهای خاص متهمان را شناسایی و با هماهنگی قضائی تحت تعقیب و مراقبت قرار دادند.

فرمانده انتظامی استان مازندران اظهار کرد: متهمان به قاچاق که قصد خرید و فروش اشیاء عتیقه را در یک منزل واقع در شهرستان ساری داشته اند در عملیاتی ضربتی دستگیر شدند.

میرزایی افزود: ماموران پلیس امنیت اقتصادی به همراه نمایندگان میراث فرهنگی با هماهنگی قضائی در بازرسی از این منزل 278 قطعه شیء تاریخی شامل کاسه برنجی، کاسه مفرغی، سر نیزه بزرگ و کوچک، دستند بزرگ و کوچک، 15 عدد سکه، انگشتر مفرغی، گوشواره مفرغی، قطعه گوش ماهی مربوط به ادوار تاریخی را کشف کنند.

وی با اشاره به اینکه برابر اعلام کارشناسان کلیه اموال مکشوفه دارای ارزش فرهنگی و قدمت تاریخی هستند، افزود: کلیه اموال مکشوفه به نمایندگان میراث فرهنگی تحویل و متهمان به مرجع قضائی اعزام شدند.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1630437
ارسال نظر
نظرات