شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 13:18 منتشر شده در مورخ: 1399/05/03 شناسه خبر: 1630042
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آمل خبر داد

آغاز رزمایش مرحله سوم پدافند زیستی در آمل/کمک‌های سپاه و بسیج تا پایان کرونا ادامه دارد

آغاز رزمایش مرحله سوم پدافند زیستی در آمل/کمک‌های سپاه و بسیج تا پایان کرونا ادامه دارد
از آغاز رزمایش مرحله سوم پدافند زیستی در این شهرستان با اوج گرفتن کرونا خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جابر عسکری در گفت وگو با خبرنگار بلاغ با اشاره به رزمایش مرحله سوم پدافند زیستی سپاه آمل گفت: شهرستان آمل ازوضعیت قرمز عبور کرده و حاد قرار گرفته است، شرایطی که از استان های دیگر نیز رتبه بالاتری گرفته و هر نفر دو نفر دیگر را درگیر می کند.

وی با بیان اینکه سپاه و بسیج همیشه در موارد حساس کمک رسان جامعه بودند، عنوان کرد: حضور پر رنگ سپاه و بسیج در زمان سیل ، زلزله و بحران های که به وجود می آید باعث حل بسیاری از مشکلات شده است، امروز هم این حضور باعث دلگرمی جامعه است و بسیاری از حساسیتها را کاهش می دهد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آمل تصریح کرد: از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون یکی از وظایف عمده سپاه کمک رسانی و یاری جامعه بخصوص در شرایط بحرانی و ویژه بوده است که تا به امروز توانسته امید و اعتماد خوبی را در جامعه ایجاد کند.

این مسئول با بیان اینکه با تلاش گروههای جهادی قطعا کونا را شکست می دهیم ، عنوان کرد: با شناختی که با مردم شهرستان دارم و با میدان آمدن، بسیج،  گروه های جهادی و حزب الله مانند دوره قبل می توانیم فعالیت های موثر خوبی در حوزه تهیه ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی داشته باشیم و کرونا را شکست دهیم.

عسکری تصریح کرد: چند برنامه در دستور کار قرار داده ایم، در ابتدا فراخوان برای حضور داوطلبان در حوزه پرستار، کمک پرستار و خدمات برای حضور در بیمارستان ها داده ایم تا اگر تمایل دارند حضور پیدا کنند.

وی ادامه داد: به مجمع خیرین برای ورود به تولید ماسک و مواد ضدعفونی مانند دوره قبل ابلاغ شده است تا حوزه سلامت را به خوبی پشتیبانی کنیم و مازاد آن، به وسیله پایگاه ها و حوزه های بسیج به دست مردم برسد.

فرمانده قرارگاه پدافند زیستی سپاه آمل تهیه و ساخت ماسک  و مواد ضدعفونی در منازل را بر عهده گردان فاتحین خواند و اظهار کرد: این گروه جهادی مواد اولیه چون ماسک های برش شده و کش را در اختیار فعالان جهادی قرار می دهد، افرادی که دلسوز جامعه هستند و با ساخت ماسک می توانند کمک بزرگی به کشور و نظام کنند در منزل به این فعالیت بپردازند و به میدان جهاد وارد شوند، تمام این ماسک ها ضدعفونی و بسته بندی می شوند.

این مسئول از دیگر فعالیت های گردان فاتحین اشاره کرد و یادآور شد:با هماهنگی حوزه های مقاومت بسیج اقدام به شناسایی و برقراری ارتباط با خیرین، گروههای جهادی، هیات و گروههای مردم نهاد خواهن گرفت تا فعالیت ها بیشتری و بهتری انجام شود.

عسکری از گردان 410 امام حسین، بعنوان گردان مردمی ضدعفونی کردن معابر خبر داد و خاطرنشان کرد: مانند دوره قبل به ضدعفونی کردن بیمارستان ها، معابر و خیابان ها شهرستان بپردازد.

وی با تذکر به گران فروشان و محتکران، بیان کرد: مجمع اطلاعات سپاه با کمک بسیج اصناف کنترل قیمت ها را شهرستان مدیریت کند، صنعت معدن تجارت قیمت ماسک را در استان هزار و 500تومان اعلام کردند که باید مدیریت کند و با محتکرین برخورد خواهیم کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آمل ادامه داد: به بسیج جامعه پزشکی ابلاغ شده نسبت به پشتیبانی حوزه سلامت با محوریت بسیج جامعه پزشکی بیمارستان ها اقدام کنند.

وی با تاکید اینکه اطلاع رسانی بر عهده بسیح رسانه است، تصریح کرد: فضا سازی با رسانه هاست تا اعلام کنند و بیان اینکه مردم را به رعایت موارد بهداشتی، منع سفرهای غیر ضروری و دورهمی های خانوادگی سوق دهند.

عسکری ادامه داد: فعالیت همه رده ها تابعه  قرارگاه پدافند زیستی برای ایجاد حساسیت نسبت به موقعیت خطرناک شهرستان اقدام به تولید محتوا، انتشار آن از طریق رسانه ها و تبلیغاتی موثر اقدام نمایند.

این مسئول مجمع خیرین را پیشگام در زمینه کمک رسانی خواند و افزود: مجمع خیرین نسبت به تامین نیازهای معیشتی آسیب دیدگان موج دوم شیوع ویروس کرونا با اولویت کادر درمان و بیماران بستری و ترخیص بیمارستان های شهرستان اقدام کنند.

وی در راستای اقدامات پیشگیرانه در فرمان هشت مرحله ای به نیروهای تحت امر خود اعلام کرد: نیروهای داوطلب پرستار، کمک پرستار، خدماتی و نگهبانی برای حمایت از حوزه سلامت به بهداری سپاه مراجعه کنند.

عسکری خاطرنشان کرد: بسیج جامعه پزشکی ضمن شناسایی و اعلام گلوگاه های نارضایتی و نیازمندی های حوزه سلامت و پشتیبانی از حوزه سلامت جهت رفع نارسایی ها از طریق پایگاههای بسیج جامعه پزشکی در بیمارستان ها اقدام کنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: شرمنده کادر درمان هستیم، امیدوارم با شروع رزمایش زیستی از امروز به برکت خون شهدا و فعالیت نیروهای جهادی در کمترین زمان از این بحران خارج  می شویم.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1630042
ارسال نظر
نظرات