شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 12:54 منتشر شده در مورخ: 1399/05/01 شناسه خبر: 1629518
شالی‌ها طلایی شدند؛

آغاز نخستین برداشت مکانیزه برنج کشور در مازندران

آغاز نخستین برداشت مکانیزه برنج کشور در مازندران
امروز نخستین برداشت مکانیزه برنج از نوع رقم طارم در یک هکتار از شالیزارهای مازندران انجام شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، آیین اولین برداشت مکانیزه برنج کشور صبح امروز باحضور مسئولان استانی و شهرستانی در روستای بالامیرکلا بابل برگزار شد.

امسال نشاء برنج در یکصد هزار هکتار از شالیزارهای استان و ۹۵ درصد برداشت برنج بصورت مکانیزه انجام شد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران اظهار کرد: مازندران به‌دلیل برخورداری از شرایط اقلیمی مناسب، مستعد کشت و تولید انواع محصولات زراعی است و برنج از جمله محصولات مهمی است که در مازندران به عنوان کشت اول از نظر سطح زیرکشت محسوب می شود و با سطحی معادل ۲۱۴ هزار و ۳۲۵ هکتار و تولید سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن شلتوک رتبه نخست تولید کشور را داشته و برنج ۲۵ میلیون ایرانی را تأمین می‌کند.

مجید بهادری ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود امسال ۱۰۰ هزار هکتار از شالیزارهای مازندران به کشت مجدد و پرورش رتون اختصاص یابد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران افزود: افزایش آگاهی و مهارت کشاورزان در توسعه کشت مکانیزه، استفاده از بذر مناسب، مدیریت تغذیه و حفاظت محصول از عوامل مؤثر در افزایش تولید برنج است.

بهادری بیان کرد: امسال ۹۸ هزار و ۷۴۶ هکتار از شالیزارهای مازندران به‌صورت مکانیزه کشت شد که نسبت به سال گذشته رشد دو برابری داشته است.

وی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال در کشت اول یک‌میلیون و ۲۶۰ هزار تن شلتوک در شالیزارهای مازندران برداشت شود.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1629518
ارسال نظر
نظرات