شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 19:45 منتشر شده در مورخ: 1399/04/30 شناسه خبر: 1628892
تدبیری که روی اعصاب مردم رفته است؛

قطعی‌های پیاپی برق در نکا و لزوم پاسخگویی مسئولان

قطعی‌های پیاپی برق در نکا و لزوم پاسخگویی مسئولان
باوجود قطعی‌های مداوم اما پراکنده و بدون برنامه برق در مناطق مختلف شهر نکا آن هم در شرایطی که وزیر نیرو از عدم قطعی باوجود گرمای روزهای پیش روی در کشور خبر داده بود، بهترین راهکار پاسخگویی مسئولان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، طبق اخطارهای روزهای گذشته مسئولان هواشناسی دمای هوا افزایش محسوسی یافته و تحمل گرمای شدید به خصوص در فضای کرونایی فعلی برای مردمی که ناچار به تحمل محدودیت‌های اجتماعی از جمله درخانه ماندن و ماسک زدن هستند، سخت‌تر از گذشته شده است.

حال در شرایطی که تقریبا گرم‌ترین روزهای سال را در ایام میانه تابستان تجربه می‌کنیم از روزهای گذشته اتفاق ناخوشایندی درحال مشغول کردن ذهن‌ها از یک اقدام اطلاع‌رسانی نشده در چگونگی مدیریت مصرف یکی از حامل‌های انرژی است.

قطعی‌های مداوم اما پراکنده و بدون برنامه برق در مناطق مختلف شهر نکا آن هم در شرایطی که وزیر نیرو از عدم قطعی برق باوجود گرمای پیشروی تابستان در کشور خبر داده بود در کنار شایعاتی که جسته و گریخته در فضای مجازی منتشر می‌شود کمی غیرقابل باور بودن ادعای جناب وزیر را تداعی می‌سازد.

قطعی‌هایی که وقت و زمان نمی‌شناسد و هر ساعت روز از صبح و ظهر گرفته تا شب و نیمه شب را بدون درگیری یا خرابی خاص گزارش شده در شبکه برق شهر شامل می‌شود نیز به نوعی برای مردم حکم تأییدی بر شایعات حقیقی و مجازی به شمار می‌آید.

با این وجود بهترین راهکار برای پایان دادن به همه قضاوت‌های ناقص یا شبهات و شایعات حقیقی و مجازی پاسخگویی مسئولان است تا مشخص شود که در پس این قطعی‌های متناوب و بدون برنامه برق در سطح شهر چه ماجرایی وجود دارد.

در این صورت به نظر می‌رسد هم عرصه از افراد بیمار در این فضا گرفته و هم اعتماد بیشتری میان مردم برای عملکرد مسئولان ایجاد شده و از سوی دیگر نیز تکلیف برای مردم روشن خواهد شد که چرا هر لحظه باید منتظر قطع شدن برق منزل یا محل کارشان باشند.

البته آنچه مسلم است مصرف بالای شبکه و عدم مدیریت مصرف در کنار توان مشخص تولید برق در کشور لزوم توجه ویژه مردم به نحوه استفاده از این انرژی مهم در منزل یا محل کار را بیش از پیش برجسته می‌سازد چراکه تنها کاهش ۱۰ درصدی مصرف از سوی شهروندان به نوعی می‌تواند فشار را از روی تولیدکنندگان و مدیران برق کشور بردارد.

با این وجود به نظر می‌رسد شرایط برای مردم نیز کاملا قابل فهم باشد و همانگونه که تاکنون این مردم در مشکلات همپای مسئولان، کمک کار برای عبور از معضلات بوده‌اند این بار نیز در صورت آگاهی از شرایط، بهتر بتوانند مسئولان را در این زمینه یاری کنند.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1628892
ارسال نظر
نظرات