شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 19:10 منتشر شده در مورخ: 1399/04/28 شناسه خبر: 1628076
معاون هواشناسی مازندران خبر داد

افزایش دمای هوای طی روزهای آینده در مازندران/احتمال خسارت به مرکبات و مرغداری‌ها وجود دارد

افزایش دمای هوای طی روزهای آینده در مازندران/احتمال خسارت به مرکبات و مرغداری‌ها وجود دارد
، از پیش آمد هشدار سطح زرد هواشناسی در استان مازندران، طی روزهای آینده و اواسط هفته خبر داد و گفت: احتمال خسارت به درختان مرکبات، واحدهای مرغداری، دامداری و گلخانه‌ها در اثر تنش گرمایی وجود دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احمد اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ درخصوص پیش‌بینی وضع هوای استان مازندران در چند روز آینده، اظهار کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیـش‌یابـی هواشناسـی، وضعیت جوی استان مازندران از امروز شنبه 28 تیرماه تا روز دوشنبه، با نفوذ هوای گرم روبرو است.

وی افزود: آسمان استان طی امروز و دو روز آینده، صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش تدریجی دما گاهی با  افزایش ابر خواهد بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی مازندران، خاطرنشان کرد: دامنه‌ها و ارتفاعات در ساعات بعدازظهر، با احتمال رگبار و رعدوبرق پراکنده و وزش باد، همراه خواهد بود.

 اسدی ادامه داد: بیشینه دما در شهرهای غربی استان بین 28 تا 32 درجه و در شهرهای مرکزی و شرقی بین 31 تا 35 درجه سلسیوس، طی این روزها، پیش‌بینی می‌شود.

وی از پیش آمد هشدار سطح زرد هواشناسی در استان مازندران، طی روزهای آینده و اواسط هفته خبر داد و متذکر شد:  افزایش قابل ملاحظه دما ( بیشینه دما در روزهای دوشنبه و سه شنبه در شهرهای غربی بین 33 تا 35 و در شهرهای مرکزی و شرقی بین 36  تا 40 درجه سلسیوس ) موجب شکل گیری جریانات گرم جنوبی و تداوم آن تا اواسط هفته، خواهد شد.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی مازندران، اعلام کرد: احتمال خسارت به درختان میوه به‌ویژه مرکبات در اثر تنش گرمایی و همچنین تنش گرمایی در واحدهای مرغداری، دامداری و گلخانه‌ها، وجود دارد.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1628076
ارسال نظر
نظرات