شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 23:00 منتشر شده در مورخ: 1399/04/27 شناسه خبر: 1627767
یادداشت؛

سلاح جنگ شناختی

سلاح جنگ شناختی
امروزه در جنگ شناختی کسی پیروز است که مسلح به پدافند رسانه‌ای باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، یکی دو روز است که موضوع حکم اعدام سه جوان " محارب " به بحث اصلی فضای مجازی تبدیل شده است.
 
جدا از اصلِ علت حکم و جرم این سه جوان، امروز " ترند " نخست فضای مجازی هشتک " #اعدام_نکنید " است که از مرز چهار میلیون گذشته.
 
به راستی علت این خطا و خطر بزرگ چیست؟! چطور جای جلاد و شهید عوض می‌شود؟!
 
رهبر معظم انقلاب در گفت‌وگوی تصویری با مسئولان قوه قضائیه در ۷ تیر سال جاری به نکته مهمی اشاره کردند که احساس می‌شود در برنامه های قوه قضائیه جایگاه چندانی نداشته و حتی بعد از تاکید معظم له حرکت جدی در این زمینه مشاهده نشد و آن، " ضرورت حضور مستمر و مواجهه‌ی مستقیم با مردم با بهره‌گیری از هنر و ظرفیت‌های رسانه‌ای در ارائه‌ی گزارش فعالیت‌ها " است.
 
به راستی اگر قوه قضائیه قبل از اعلام حکم اعدام این سرشبکه‌های اغتشاش، ترور و سرقت مسلحانه، فعالیت‌های مخل امنیت اینان را رسانه‌ای می‌کرد، جریان خاکستری و بی‌اطلاع جامعه، در کمین جنگ شناختی دشمن گرفتار می‌شد؟!
 
اگر روشنگری و آگاه‌سازی از جانب قوه قضاییه صورت می‌گرفت، تحریف و تخریب حکم عقلی و شرعی قوه قضائیه علیه باغین و محاربین بسیار کمتر از این نبود؟.
 
باید توجه داشت که ضعف رسانه‌ای قوه قضائیه منجر به دوقطبی سازی مجازی شده که احتمال موج سواری معاندین برای اغتشاش را فراهم می‌کند.
 
و مخلص کلام اینکه امروزه در جنگ شناختی کسی پیروز است که مسلح به پدافند رسانه‌ای باشد.

روح‌الله حسنی
 

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1627767
ارسال نظر
نظرات