شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 21:20 منتشر شده در مورخ: 1399/04/23 شناسه خبر: 1626505
مدیرکل میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد

آخرین وضعیت واگذاری پارک جنگلی یاسوج به شرکت نفت

آخرین وضعیت واگذاری پارک جنگلی یاسوج به شرکت نفت
مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از تعیین تکلیف آخرین وضعیت واگذاری پارک جنگلی یاسوج به شرکت نفت خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح زاگرس پارک جنگلی پایتخت طبیعت ایران یکی از بزرگترین و زیبا ترین پارکهای جنوب ایران است که به عنوان دومین منطقه پر بازدید گردشگری شهر یاسوج از آن یاد می شود.

پارک جنگلی پس از آبشار یاسوج مهم‌ترین و محبوب‌ترین جاذبه‌ی گردشگری منطقه است و طبیعت آن حتی مردم محلی را همچنان به سوی خود می‌کشاند.

پارک 1000 هکتار ی جنگلی یاسوج چند سالی است که دستخوش حاشیه واگذاری به شرکت ملی نفت شده است تا همچنان پس از بالغ بر 2 سال و نیم متولیان و مسئولان استانی در بلاتکلیفی واگذاری و عدم واگذاری این منطقه گردشگری به سر ببرند.

75 هکتار از این پارک جنگلی قابلیت اجرای تاسیسات را دارد که شرکت ملی نفت به آن نگاه ویزه ای دوخت تا علی احمدی استاندار و زارعی نماینده سابق بویراحمد و دنا و کارمند فعلی شرکت نفت استارت واگذاری آن را در یاسوج بزنند.

اما 16 آذر 98 بود که نستهن مقدم شهردار یاسوج در گفتگو با رسانه ها اذعان داشت :یک سال و نیم از واگذاری پارک جنگلی یاسوج به وزارت نفت می گذرد و تشریفات قانونی در این زمینه طی شده اما تاکنون از توسعه زیرساخت ها و ایجاد مجتمع گردشگری، تفریحی، رفاهی و خدماتی در این پارک خبری نیست.

وی افزود: این پارک که یکی از ثروت های بکر و تفرجگاه‌های شهر یاسوج است در سالیان گذشته به شهرداری یاسوج واگذار شده بود، سال گذشته خدماتی از جمله توسعه روشنایی ۴۵ هکتار از این پارک، ایجاد سرویس های بهداشتی و فضای سبز انجام شد.

مقدم بیان کرد: خدمات شهرداری یاسوج در این پارک توسعه می یابد تا زمینه رفاه مردم این استان و رونق گردشگری در آن فراهم شود و با وجود همه  مشکلات اعتباری شهرداری توانست خدمات خوبی را در این پارک فراهم کند .

صبح امروز با تماس با مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد جویای آخرین وضعیت واگذاری این پارک زیبا شدیم تا مجید صفایی تاکید کند همچنان واگذاری پارک جنگلی شهر یاسوج به شرکت نفت در هاله ای از ابهام بوده و باید با رایزنی با استاندار کلانتری در این خصوص رایزنی شود.

حال جای سوال است اگر این پارک واگذار نمی شود چرا متوالیان میراث فرهنگی در این خصوص سر در گم هستند و اگر واگذار می شود چرا شهرداری مرکز استان در این منطقه هرینه می کند؟

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1626505
ارسال نظر
نظرات