شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 14:52 منتشر شده در مورخ: 1399/04/23 شناسه خبر: 1626426
پورمیرزایی به‌جای رحمان؛

رضازاده: جانشین خوبی برای سیامند داریم/ رای آوردن در انتخابات جهانی کار سختی‌است

رضازاده: جانشین خوبی برای سیامند داریم/ رای آوردن در انتخابات جهانی کار سختی‌است
سرپرست انجمن پاراوزنه‌برداری گفت: انتخابات فدراسیون جهانی وزنه برداری اهمیت بالایی دارد و کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش باید کمک کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین رضازاده در خصوص آخرین وضعیت ملی پوشان این رشته گفت: در تلاش هستیم تا اردوی ملی پوشان پاراوزنه برداری را آغاز کنیم. امروز جلسه‌ای را با خسروی وفا برگزار خواهیم کرد تا اردو‌ها را زودتر آغاز کنیم. مدتی است که بچه‌های تیم ملی از اردو به دور بوده‌اند و امیدواریم آن‌ها را برای رقابت‌های توکیو آماده کنیم. بچه‌ها رکورد‌های خوبی دارند و امیدوارم مردم آن‌ها را دعا کنند تا مدال‌های خوبی در پارالمپیک توکیو توسط این بچه‌ها کسب شود.

رضازاده درمورد جایگزین سیامند رحمان در پاراوزنه برداری گفت: رحمان وزنه بردار قوی و با رکورد‌هایی افسانه‌ای بود اما متاسفانه در بازی‌های توکیو حضور ندارد که سومین مدال طلای خود را به دست بیاورد. البته جایگزین خوبی دارد و برنامه خوبی برای بچه‌های تیم ملی تدارک دیده شده است و در وزن سیامند، پورمیرزایی با همین رکورد فعلی‌اش یکی از نفرات برتر جهان است.
رئیس پیشین فدراسیون وزنه برداری درباره انتخابات پیش روی فدراسیون جهانی وزنه برداری (IWF) تصریح کرد: فدراسیون کشورمان باید کاری کند که در انتخابات فدراسیون جهانی رای بیاورد. پست نایب‌رئیسی و هیئت اجرایی اهمیت زیادی در این انتخابات دارد و دیگر پست‌ها چندان تاثیرگذار نیست. بنده بعد از المپیک لندن، برای پست نایب رئیسی کاندیدا شدم اما ۱۰ رای برای کسب کرسی کم آوردم. از ۴۵ کشور آسیایی، هیچ کشوری به من رای نداد. کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش برای این اتفاق باید کمک کنند تا فرد مناسبی از ایران کاندیدا شود.  
او در گفتگو با رادیو تهران درمورد اینکه از بین یک شخص مدیر یا ورزشکار شناخته شده، کدام یک می‌تواند نامزد خوبی از سوی ایران برای تصدی پست در فدراسیون جهانی وزنه برداری باشد، گفت: هر ۲ گزینه خوب است اما باید حمایت شوند. چرا که آوردن رای در انتخابات فدراسیون جهانی کار سختی است. همه کشورها، لابی زیادی برای موفقیت در انتخابات می‌کنند.  
رضازاده گفت: امیدوارم یک فرد لایق به عنوان نماینده ایران در انتخابات فدراسیون جهانی وزنه برداری معرفی شود تا از کشورمان در مقر این فدراسیون حمایت کند و عنوان قوی‌ترین مرد جهان دوباره به ایران باز گردد.  
قهرمان پیشین المپیک افرود: از قهرمانان دیگر کشور هم می‌توان برای کمیته‌های دیگری مثل کمیته فنی و .. استفاده کرد. نیازی هم نیست که این افراد حتما از خود فدراسیون کشورمان باشد.
 
 
انتهای پیام
https://old.dana.ir/1626426
ارسال نظر
نظرات