شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 14:28 منتشر شده در مورخ: 1399/04/23 شناسه خبر: 1626416
توییت ظریف در خصوص روز ملی «گفت‌وگو و تعامل سازنده با جهان»؛

ایران برای مدت‌ها طرح‌های صلح فراگیری در خاورمیانه پیشنهاد داده است

ایران برای مدت‌ها طرح‌های صلح فراگیری در خاورمیانه پیشنهاد داده است
وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به سیاست ایران برای تعامل نزدیک با کشورهای مختلف از جمله همسایگان خود تاکید کرد: ایران هم‌زمان با آنکه شریکی قابل اعتماد برای همسایگان خود و فراتر از آن بوده و خواهد بود، خود را متعهد به تعامل دیپلماتیک می‌داند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  وزارت امورخارجه کشورمان ، در یک رشته توییت به مناسبت فرا رسیدن  روز ملی«گفت‌وگو و تعامل سازنده با جهان» نوشت : " امروز در ایران، روز ملی گفت‌وگو و تعامل سازنده با جهان است. جمهوری اسلامی ایران از زمان تاسیس، روابط دوستانه و متوازنی با جهان برقرار کرده و چالش ها را از طریق گفت‌وگوهای واقعی بر اساس احترام متقابل حل و فصل کرده است.

سابقه گفت‌وگوها در موضوعات کلیدی نمایانگر جدیت و عملگرایی ایران در برقراری صلح و ثبات در جهان است. برجام محصول استقبال ایران از تعامل است، اما خروج بی‌مسئولیت آمریکا از این توافق به این دستاورد چندجانبه آسیب جدی وارد ساخت.

به رغم این چالش، ایران همزمان با آنکه شریکی قابل اعتماد برای همسایگان خود و فراتر از آن بوده و خواهد بود، خود را متعهد به تعامل دیپلماتیک می‌داند. ایران برای مدت‌ها طرح‌های صلح فراگیری در خاورمیانه پیشنهاد داده است که آخرین آن «پویش امید» است. اعتقاد همیشگی ایران به گفت‌وگو."

انتهای پیام/

 

https://old.dana.ir/1626416
ارسال نظر
نظرات