شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:58 منتشر شده در مورخ: 1399/04/23 شناسه خبر: 1626400
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس

مجلس به دنبال آزادسازی دارایی‌های ایران از کره جنوبی است/ وزارت امور خارجه در مقابل گستاخی کره دست از تساهل و تسامح بردارد

مجلس به دنبال آزادسازی دارایی‌های ایران از کره جنوبی است/ وزارت امور خارجه در مقابل گستاخی کره دست از تساهل و تسامح بردارد
آصفری نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره رفتار کارشکنانه کره جنوبی نسبت به آزادسازی پول ها و دارایی های ایران گفت: وزارت امور خارجه باید از تساهل و تسامح نسبت به اینگونه رفتارها دست بردارد و نسبت به پیگیری مطالبات مردم از کشورهای دیگر حساس باشد و برای آنها اقدام موثر انجام دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد حسن آصفری نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیارآفتاب؛ با اشاره به کارشکنی های کره جنوبی در آزادسازی پول ها و دارایی های کشور، گفت: کره جنوبی باید 9 میلیارد پول بلوکه شده ایران را هرچه سریعتر بازگرداند و وزارت امور خارجه موظف است پیگیری های این موضوع را به طور جدی انجام دهد.

وی افزود: وزارت امور خارجه در این خصوص باید هرچه سریعتر نسبت به احضار سفیر کره جنوبی اقدام کند و پاسخ درخوری نسبت به بی ادبی و گستاخی کره جنوبی بدهد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس اظهار داشت: کره جنوبی نسبت به اینکه گفته جمهوری اسلامی باید غرامت نگه داری اموال را بپردازد، باید پاسخ گو باشد چراکه این گستاخی و بی احترامی به ملت ایران است و جمهوری اسلامی به هیچ عنوان از این گستاخی به سادگی عبور نخواهد کرد.

وی ادامه داد: به اعتقاد ما کره جنوبی نسبت به مدت زمانی که این دارایی ها در کره نگه داشته شده سود این پول را بپردازد.

آصفری با تأکید بر اینکه وزارت خارجه باید از تساهل و تسامح نسبت به اینگونه رفتارها دست بردارد،گفت: وزارت امور خارجه باید نسبت به پیگیری مطالبات مردم از کشورهای دیگر حساس باشد و برای آنها اقدام موثر انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه آیا مجلس شورای اسلامی نسبت به کاهش سطح روابط میان ایران و کره جنوبی برنامه ای دارد،گفت: مجلس شورای اسلامی به دنبال حل این مشکل است و تاکنون برنامه ای برای کاهش سطح روابط بین ایران و کره در مجلس شورای اسلامی مطرح نشده است.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1626400
ارسال نظر
نظرات