شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 12:55 منتشر شده در مورخ: 1399/04/23 شناسه خبر: 1626361

نورشرق: فقدان منابع درآمدی باشگاه‌ها را ضعیف می‌کند/ تیم‌ها باید منابع مالی قابل پیش‌بینی داشته باشند

نورشرق: فقدان منابع درآمدی باشگاه‌ها را ضعیف می‌کند/ تیم‌ها باید منابع مالی قابل پیش‌بینی داشته باشند
رئیس کمیته تعیین‌ وضعیت فدراسیون فوتبال گفت: مدیران وقتی بودجه را می‌بینند و با فلان بازیکن و مربی قرارداد می‌بندند باید پاسخگو باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جمشید نورشرق طی گفتگویی رادیویی در خصوص اینکه کمیته وضعیت بازیکنان چه کاری انجام می‌دهد و اینکه وضعیت مالی بازیکنان چگونه است، اظهار داشت: کمیته وضعیت بازیکنان قریب به دو سال پیش از کمیته انضباطی جدا شد و فعالیت‌های خود را آغاز کرد. قرار شد بخش مطالباتی بازیکنان در کمیته‌ای به نام وضعیت رسیدگی شود. کلیه مباحث مالی از جمله بازیکنان، کادر فنی و اعضای یک تیم را رسیدگی می‌کند. از وقتی شروع کردیم با پرونده‌های زیادی روبرو بودیم و با کمک فدراسیون گام‌های خوبی در زمینه تنظیم مقررات برداشتیم.

وی همچنین افزود: همتمان برآن بوده است که بیش از اینکه رسیدگی کنیم به نوعی آینده نگری کردیم تا باشگاه‌ها با انباشت بدهی روبرو نباشند؛ تدبیر‌های خوبی در فدارسیون اندیشیده شده و باشگاه‌ها هم همکاری خوبی کردند اما فقدان منابع درآمدی باشگاه‌ها را ضعیف می‌کند. باشگاه‌ها در لیگ برتر و پایین‌تر از منابع مالی قابل پیش‌بینی برخوردار نیستند و در این زمینه توفیق لازم را ندارند. کاری به پخش تلوزیونی ندارم ولی باید منابع مالی قابل پیش‌بینی داشته باشند.

رئیس کمیته وضعیت در رابطه با نقش این کمیته در خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و شفاف سازی مسائل مالی این دو باشگاه عنوان کرد: در فدراسیون فوتبال وضعیت به روزی داریم که هر مرجعی از ما بپرسد فلان باشگاه میزان دیون پرونده‌‌هایش چقدر است اعلام کنیم. در لیگ برتر و دسته یک بخشی دیون ریشه در احکام بین‌المللی است و باشگاه‌ها بدهی ارزی دارند، ‌در زمینه اشراف به این بدهی‌ها مشکلی نداریم، کاملا از وضعیت دیون اطلاع داریم و مشکل تدبیر برای کاهش این بدهی‌ها است.

نورشرق در باره میزان بدهی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: ‌از من عدد نخواهید و چیز پنهانی نیست. ما ریشه‌یابی می‌کنیم که چگونه در آینده وضعیت‌مان بهتر باشد.اینکه بگویم بدهی صد میلیارد است دردی را دوا نمی‌کند.

وی درنهایت خاطرنشان کرد: باشگاه فرهنگی ورزشی یک عنوان است که در قالب یک شرکت اداره می شود، فدراسیون می‌تواند توصیه کند، اینکه شما یک مربی را می‌گیرید با فلان مبلغ قرارداد می‌بندید باید مدیران باشگاه پاسخگو باشند، مدیران وقتی بودجه را می‌بینند و قرارداد می‌بندند باید پاسخگو باشند.

 

 

انتهای پیام

https://old.dana.ir/1626361
ارسال نظر
نظرات