شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 12:36 منتشر شده در مورخ: 1399/04/23 شناسه خبر: 1626340
رئیس دادگاه انقلاب کرمان خبر داد؛

دستگیری تعدادی از عناصر وابسته به سرویس های اطلاعاتی بیگانه در کرمان

دستگیری تعدادی از عناصر وابسته به سرویس های اطلاعاتی بیگانه در کرمان
احمد قربانی گفت: با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) تعدادی از عناصر وابسته به سرویس های اطلاعاتی بیگانه در کرمان دستگیر شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان، احمد قربانی رئیس دادگاه انقلاب کرمان اظهار کرد: تعدادی از عناصر وابسته به سرویس های اطلاعاتی بیگانه در کرمان دستگیر و پس از طی مراحل تحقیق و رسیدگی حکم قانونی آنها صادر شده است.

دستگیری تعدادی از عناصر وابسته به سرویس های اطلاعاتی بیگانه در کرمان

وی افزود: تعدادی از اعضای گروهک های معاند نیز در کرمان دستگیر شده و در دادگاه انقلاب اسلامی کرمان به جرم آنها رسیدگی و حکم آنها صادر شده است.

رئیس دادگاه انقلاب کرمان بیان کرد: تاکنون پرونده های امنیتی بسیاری در کرمان بررسی و حکم آنها صادر شده، از جمله این پرونده ها می توان به پرونده شرور «یحیی احمد یوسفی» و شرور «آریا جاویدان» اشاره کرد، نامبردگان در منطقه جنوب استان کرمان سال ها شرارت و آدم کشی می کردند.

قربانی تصریح کرد: این اشرار با اقدامات ایذائی خود علاوه بر از بین بردن امنیت منطقه باعث از بین رفتن رشد اقتصاد آن منطقه نیز شده بودند، خوشبختانه هر دو نفر در عملیات های جداگانه ای توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان کرمان، دستگیر شدند.

وی ادامه داد: پرونده های این اشرار در دادگاه انقلاب اسلامی کرمان رسیدگی و پس از صدور حکم اعدام و اجرای آنها، امنیت به منطقه بازگشت و سبب خوشحالی مردم و رشد مجدد اقتصاد و سرمایه گذاری شد.

رسیدگی الکترونیکی به پرونده متهمان در راستای جلوگیری از شیوع کرونا

رئیس دادگاه انقلاب کرمان با اشاره به فعالیت چهار شعبه در دادگاه انقلاب اسلامی کرمان، عنوان کرد: ورودی پرونده به این دادگاه در سال گذشته ۶ هزار و ۷۲۵ پرونده و ورودی پرونده در سه ماهه اول سال جاری هزار و ۲۹۵ پرونده بوده، در همین بازده زمانی خروجی پرونده سال قبل ۶ هزار و ۶۴۱ فقره پرونده و سه ماهه سال جاری هزار و ۲۱۰ پرونده بوده است.

قربانی با بیان اینکه در سال گذشته در مجموع ۷۷ درصد ابلاغیه های این دادگاه به صورت الکترونیکی انجام شد، بیان کرد: در سه ماهه نخست امسال ۸۱ درصد ابلاغیه های به نحو الکترونیک بوده است.

وی یادآور شد: با توجه به شیوع بیماری کرونا، به منظور جلوگیری از سرایت این بیماری به زندان، مقرر شد که به هیچ عنوان متهمین از زندان به مراجع قضائی اعزام نشوند و جلسات تحقیق و رسیدگی به صورت الکترونیکی و از طریق ویدیو کنفرانس صورت گیرد.

رئیس دادگاه انقلاب کرمان گفت: در این راستا در سه ماهه نخست امسال ۴ درصد جلسه دادگاه و تحقیق از طریق ویدیو کنفرانس در مجتمع قضائی شهید باهنر کرمان انجام شده که این موضوع علاوه بر جلوگیری از شیوع بیماری کرونا به زندان، باعث کاهش هزینه اعزام و بدرقه متهمین از زندان تا مرجع قضائی شده است.

قربانی در تشریح صلاحیت های رسیدگی دادگاه انقلاب به پرونده ها، اذعان کرد: ماده ۳۰۳ قانون آئین دادرسی کیفری به جرائمی که رسیدگی آنها در صلاحیت دادگاه انقلاب اسلامی است را تصریح کرده است، این جرائم عبارتند از اقدام علیه امنیت داخلی و خارجی، محاربه و افساد فی الارض، بغی تبانی و اجتماع علیه جمهوری اسلامی ایران یا اقدام مسلحانه یا احراق، تخریب و اتلاف اموال به منظور مقابله با نظام است.

وی افزود: توهین به مقام بنیانگذارجمهوری اسلامی ایران و مقام رهبری، تمام جرائم مربوط به مواد مخدر، روانگردان و پیش سازهای آن و قاچاق اسلحه و مهمات و اقلام و مواد تحت کنترل و سایر مواردی که به موجب قوانین خاص در صلاحیت این دادگاه است مثل دخالت در امور پزشکی یا قاچاق کالاهای ممنوعه و قاچاق کالا به صورت حرفه ای و یا سازمان یافته و یا قاچاق کالا که مستلزم حبس باشد، از دیگر جرائم محسوب می شوند.

استان کرمان میدان مینی در مسیر سوداگران مرگ

رئیس دادگاه انقلاب کرمان با تاکید بر این مطلب که استان کرمان در امر مبارزه با مواد مخدر در کشور از جایگاه بسیار مطلوبی برخوردار است، تشریح کرد: به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران، رهبری بی بدیل رهبر فرزانه انقلاب، رهنمودهای ریاست قوه قضائیه و رئیس کل دادگستری استان کرمان، همدلی و تعامل بسیار خوبی بین نیروهای عمل کننده اعم از نیروی انتظامی، اداره کل اطلاعات و سپاه پاسداران استان کرمان با مراجع قضائی حاکم است.

قربانی گفت: این همدلی و تعامل سبب ایجاد موفقیت بسیار زیادی در امر مبارزه شده است چرا که رصدهای اطلاعاتی حاکی از این است که قاچاقچیان مواد مخدر برای حمل محموله های خود از استان کرمان به عنوان میدان مین یاد کرده و ترجیح می دهند تا آنجایی که می توانند از مسیر کرمان استفاده نکنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سوداگران مرگ بیشترین تدابیر و امکانات خود را برای حمل مواد خود در این مسیر به کار می گیرند، با این حال درصد کشفیات مواد مخدر و مورد ضربه قرار گرفتن باندهای قاچاق مواد مخدر در این استان بسیار بالا است.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1626340
ارسال نظر
نظرات