شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 11:45 منتشر شده در مورخ: 1399/04/23 شناسه خبر: 1626318
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی:

استراتژی کشور حرکت در مسیر توسعه، بدون تکیه به بیگانگان باشد

استراتژی کشور حرکت در مسیر توسعه، بدون تکیه به بیگانگان باشد
حمیدرضا ترقی گفت: به کارگیری عناصر غربگرا، افراد متمایل به غرب و نیروهایی که اذهانشان متوجه غرب است در نظام اجرایی کشور کار غلطی است و موجب عقب ماندگی کشور می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمیدرضا ترقی در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به گذشت پنج سال از امضا توافق نامه برجام بین ایران و گروه 5+1 در وین و نامگذاری این روز به عنوان روز تعامل سازنده با دنیا گفت: مدت زمانی که از امضای این قرار داد تاکنون می گذرد، دستاوردهای مهمی برای کشور ما داشته که مهمترین آن این است که ملت ایران متوجه شدند که آمریکا و قدرت های سلطه گر جهانی به توافقات و وعده های خود پایبند نیستند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: قدرت های سلطه گر جهانی تنها به منافع خود فکر می کنند و در این زمینه به دنبال سلطه گری بر جهان هستند و مانع پیشرفت و توسعه سایر کشورها به ویژه در مسائل صلح آمیز هسته ای خواهند بود؛ بنابراین تکیه کردن به این نوع قدرت ها در راستای پیشرفت و توسعه کشور، تصور واهی و غلط است.

وی تأکید کرد: ما باید متکی به توانمندی های خود باشیم و نباید هیچ امیدی به قدرت های استکباری و سلطه گر جهان در راستای کمک به پیشرفت و توسعه در زمینه های مختلف داشته باشیم؛ بنابراین قطع امید از بیگانگان دستاورد بسیار مهم است.

ترقی با اشاره به مطلب فوق افزود: ما برای این دستاورد هزینه های بسیار سنگین داده ایم و بسیاری از مردم تصور می کردند که با توافق نامه برجام و تعامل با قدرت های سلطه گر جهانی می توانیم بسیاری از مشکلاتمان را حل و مسیر  رشد و پیشرفت را به سرعت طی کنیم.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی عنوان کرد: اگر چه در چند سال گذشته مسکلات کشور متراکم شد و حل این مسائل عقب افتاده است؛ اما این توافق نامه تجربه و عبرت بزرگی بود و ملت ما امروز معتقد هستند که برای پیشرفت نباید به بیگانگان متکی بود و باید دست بر زانوی خود بگذاریم و از توانمندی های خود استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: دستاورد دیگر برجام این بود که مواضع، شعارها، توصیه ها، دیدگاه ها و سیاست های غربگرایانه در کشور به بن بست رسید و این مسئله نشان داد که اگر در مسئولان و مجریان در بخش های اجرایی کشور این نوع نگاه وجود داشته باشد که با گرایش به غرب می توانند کشور را به رشد و پیشرفت برسانند؛ این رویکرد نه تنها موجب توسعه کشور نمی شود؛ بلکه همچنان کشور را عقب افتاده نگه می دارد.

ترقی تأکید کرد: به کارگیری عناصر غربگرا، افراد متمایل به غرب و نیروهایی که اذهانشان متوجه غرب است در نظام اجرایی کشور کار غلطی است و موجب عقب ماندگی کشور می شود.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی بیان کرد: دستاورد دیگر برجام این بود که توانستیم در پنج سال گذشته کشورهایی که از ما در دوران تحریم حمایت واقعی کردند را بهتر بشناسیم و مشخص شد که کشورهایی که تلاش کردند که فشار تحریم ها را کاهش دهند، عمدتا کشورهای شرقی، ضد استکباری و کشورهایی که پایبند به قدرت های بین المللی نیستند، بودند.

وی افزود: بنابراین جبهه مقاومت و کشورهایی که در برابر آمریکا موضع دارند، کشورهایی هستند که می توان به آنها در راستای رشد و پیشرفت کشور اعتماد کرد.

ترقی با بیان اینکه دیگر دستاورد برجام مذاکره و استراتژی این مسئله بود، گفت: علی رغم آنکه در ظاهر، مذاکره بسیار خوب و زیبا بود اما اصولا مذاکره با قدرت های سلطه گر و استکباری نتیجه ای جز عقب ماندگی و استمرار مشکلات اقتصادی و سیاسی برای کشور نداشت.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با تأکید بر اینکه این چهار دستاورد عظیم تجربه ملت ما را بالا برد، عنوان کرد: ملت ایران متوجه شدند که اگر رهبر فرزانه انقلاب با مذاکره مخالف بودند و برای برجام شروطی گذاشتند؛ معتقد بودند که تکیه به آمریکا و توافق نامه برجام، برای کشور خسارت است که البته پیش بینی درست و صحیحی بود و پس از گذشت 5 سال از امضای برجام ما به جایی رسیدیم که مقام معظم رهبری برای ملت ایران ترسیم کرده بودند.

ویدر پایان خاطر نشان کرد: استراتژی کشور باید در مسیر رشد و توسعه بدون تکیه به بیگانگان قرار بگیرد تا به سمت خودکفایی و استقلال حرکت کنیم.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1626318
ارسال نظر
نظرات