شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 21:05 منتشر شده در مورخ: 1399/04/22 شناسه خبر: 1626181
صاحب محمدی خبرداد

توزیع 65هزار بسته پروتئینی بین آسیب دیدگان کرونا در استان گلستان توسط ستاد اجرایی فرمان امام

توزیع 65هزار بسته پروتئینی بین آسیب دیدگان کرونا در استان گلستان توسط ستاد اجرایی فرمان امام
معاون رئیس ستاد اجرایی فرمان امام از توزیع چهار میلیون بسته پروتئینی بین آسیب دیدگان کرونا در مرحله دوم رزمایش همدلی و احسان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛صبح امروز، مراسم آغاز مرحله دوم "رزمایش ملی همدلی و احسان" در استان گلستان با حضور معاون رئیس ستاد اجرایی فرمان امام ، استاندار و نماینده ولی‌فقیه در گلستان و سایر مقامات استانی در گرگان برگزار شد.

 
«عبدالعلی صاحب‌محمدی معاون رئیس ستاد اجرایی فرمان امام دراین مراسم اظهارکرد:از نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا با دستور دکتر مخبر، تمام بخشهای ستاداجرایی بسیج شدند و ستادی در چهار حوزه تأمین و تولید دارو، تجهیزات، مواد ضدعفونی، تشخیص و درمان وارد عمل شد.
 
وی افزود: با تشدید شرایط تحریمی از ورود ماسک و لوازم بهداشتی به کشور جلوگیری شد ، اما این مسئله نه تنها محققان جهادی ستاد را منفعل نکرد بلکه در هر چهار عرصه و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ، موفق به تولید اقلام مورد نیاز وزارت بهداشت و کادر درمانی و مردم شدیم.
 
صاحب محمدی خاطرنشان کرد: در بخش تأمین دارو، اقلام بهداشتی و ضدعفونی  تلاش شد که متناسب با پدیده کرونا عمل کنیم و در حوزه تأمین ماسک در کشور نیز بزرگ‌ترین مرکز تولید ماسک در غرب آسیا با ظرفیت تولید 4 میلیون ماسک در روز راه‌اندازی شد.
 
معاون ستاد اجرایی فرمان امام یادآور شد:در زمینه تولید و تأمین ژل و محلول ضدعفونی نیز ظرفیت تولید 250 هزار لیتر در روز ایجاد شد.
 
صاحب محمدی خاطرنشان کرد: درخصوص تولید بومی و داخلی  دستگاه تنفسی و کیت تشخیص کرونا نیز ظرفیت تولید دو هزار و 500  کیت تشخیص به‌صورت هفتگی ایجادشده ودر یک مرحله 200 هزار کیت و 450 هزار گان پزشکی تحویل وزارت بهداشت شده است..
 
وی بیان کرد: هم‌زمان با مراکز علمی دنیا از طریق پنج روش علمی به دنبال تولید  واکسن و درمان کرونا هستیم و دانشمندان ما در این زمینه هم فعال هستند.
 
معاون ستاد اجرایی فرمان امام دربخش دیگری از سخنان خود بااشاره به راه اندازی مرکز مشاوره تلفنی 4030 توسط ستاد اجرایی وباهمکاری وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: به‌منظور کاهش بار میزان مراجعات به درمانگاهها و بیمارستانها، سامانه مشاوره تلفنی 4030 در کشور راه‌اندازی شد که بیش از 15 میلیون تماس با این سامانه گرفته شده است.
 
صاحب محمدی بابیان اینکه همچنین در ستاد اجرایی فرمان امام تسهیلاتی برای آسیب‌دیدگان کرونا درنظر گرفته شده، متذکر شد: علاوه بر توزیع اقلام و بسته‌های بهداشتی، در مرحله نخست رزمایش "همدلی و احسان" یک میلیون بسته معیشتی و در مرحله دوم چهارمیلیون بسته پروتئینی در کشور بین اقشار آسیب‌دیده از کرونا توزیع شد که سهم استان گلستان در مرحله دوم 65 هزار بسته بود.
 
وی یادآور شد: از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون 16 کاروان سلامت نیز در مناطق محروم و نقاط قرمز کرونایی کشور مستقر ودرحال ارائه خدمات پزشکی به مردم هستند. 
 
 صاحب محمدی بیان کرد: همچنین با توجه به آسیب ناشی از کرونا به برخی کارگاهها و کارخانجات کشور،ستاد اجرایی برای تأمین سرمایه در گردش این مشاغل تسهیلاتی را پیش بینی کرده و برنامه‌ریزی ما برای ایجاد 180 هزار شغل در کشور با اولویت آسیب دیدگان کروناست.
 
وی درپایان خاطرنشان کرد: با دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام برای تأمین و توزیع بسته‌های معیشتی، اقلام بهداشتی و خدمات گوناگون دیگر در ایام کرونا بیش از 10هزار میلیارد ریال سرمایه مستقیم اختصاص یافته است.
 
دراین مراسم هادی حق‌شناس استاندار گلستان نیز درسخنانی با قدردانی از اقدامات ستاد در مناطق محروم استان گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام تاکنون ۳۹ مدرسه در گلستان احداث کرده است.
 
حق‌شناس افزود: طی توافقات انجام شده با رئیس ستاد اجرایی فرمان امام مقرر شد این ستاد در راستای طرحهای بنگاه محور و اشتغالزایی از شهرستان گمیشان نیز حمایت کند.
 
وی تصریح کرد: ستاد اجرایی با توجه به شیوع کرونا و آسیب‌دیدن مشاغل در مرحله اول این طرح ۱۷ هزار بسته مواد غذایی و در این مرحله هم ۶۵ هزار بسته پروتئینی بین اقشار آسیب پذیر استان توزیع کرد.
 
 
 
 
https://old.dana.ir/1626181
ارسال نظر
نظرات