شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 20:41 منتشر شده در مورخ: 1399/04/22 شناسه خبر: 1626177

علی نژاد: تغییرات وزنه برداری جهان به سود ایران است/ فدراسیون ها بر اساس ارزیابی عملکرد بودجه دریافت می کنند

علی نژاد: تغییرات وزنه برداری جهان به سود ایران است/ فدراسیون ها بر اساس ارزیابی عملکرد بودجه دریافت می کنند
معاونت ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش گفت: فدراسیون ها بر اساس ارزیابی عملکرد بودجه دریافت می کنند و مدل مدیریت منابع مالی فدراسیون ها در این شرایط منطقی و حساب شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مهدی علی نژاد و خسروی مدیرکل امور مشترک فدراسیون ها پیش از ظهر امروز با حضور در فدراسیون وزنه برداری با علی مرادی رییس این فدراسیون و دیگر مسئولان و همچنین محمد نصیری قهرمان پرآوزه المپیک و جهان دیدار و گفتگو کردند. در این دیدار مسئولین فدراسیون گزارشی از آخرین وضعیت قهرمانان این رشته در راه کسب سهمیه المپیک ارائه دادند.

علی نژاد در دیدار با مسئولین فدراسیون وزنه برداری که پیش از ظهر امروز در محل این فدراسیون برگزار شد؛ سیاست حوزه معاونت ورزش قهرمانی را حمایت از ورزش هایی که مزیت نسبی دارند و در بازی های المپیک و بازیهای آسیایی مدال آور هستند، اعلام و تاکید کرد که فدراسیون های ورزشی براساس ارزیابی عملکرد بودجه دریافت خواهند کرد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت وررش و جوانان با بیان اینکه منابع مالی در شرایط کنونی محدود است، اظهار داشت: در سال 99 فدراسیون ها بر اساس ارزیابی که از عملکرد آنها در سال گذشته صورت گرفته، بودجه تعلق می گیرد‌. طوریکه پس از ارزیابی عملکرد، بودجه فدراسیون های کشتی، وزنه برداری و تکواندو به عنوان رشته های مدال آور از ضریب 5 برخوردار می شوند، رشته هایی که سهمیه المپیک می گیرند، دارای ضریب 3.5 هستند و به رشته های مدال آور بازی های آسیایی، ضریب 3 تعلق خواهد گرفت و به همین ترتیب، دیگر رشته ها هم بر اساس جایگاه ی که دارند، ضرایب مختلفی دارند.

علی نژاد درباره پرداخت بودجه گفت: نحوه پرداخت بودجه بر اساس ارزیابی عملکرد فدراسیون ها یک مدل منطقی، حساب شده و قابل دفاع است تا با مدیریت منابع، بودجه ورزش را به صورتی هزینه کنیم که خروجی مثبت داشته باشد و وزنه برداری از جمله ورزش هایی است که مورد حمایت و توجه قرار دارد. با این شرایط تفکر برنامه ای در عمل مورد توجه و اولویت قرار گرفته است.

علی نژاد راه اندازی وزنه برداری بانوان را هم مورد توجه قرار داد و عملکرد فدراسیون را در این زمینه مثبت ارزیابی و ابراز امیدواری کرد که ثمرات توجه به وزنه برداری ایران در آینده مشخص خواهد شد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان مسأله دوپینگ در وزنه برداری را هم مهم بر شمرد و تاکید کرد: نباید در کنترل دوپینگ فقط گرفتن تست را ملاک قرار دهیم و فقط با نمونه گیری دنبال پیشگیری باشیم. آنچه اهمیت دارد و یک اصل محسوب می شود، آموزش است که باید بیشتر از قبل مهم تلقی شود. وزنه برداری دنیا به سمت سلامت پیش می رود و این تغییرات به سود ایران است که همیشه با رویکرد سلامت در ورزش قهرمانی حرکت کرده است.

انتهای پیام

https://old.dana.ir/1626177
ارسال نظر
نظرات