شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 11:13 منتشر شده در مورخ: 1399/04/22 شناسه خبر: 1625944
با تصویب طرح دوفوریتی مالیات بر خانه‌های خالی؛

جزئیات اخذ مالیات از خانه‌های خالی مشخص شد

جزئیات اخذ مالیات از خانه‌های خالی مشخص شد
طرح دو فوریت مالیات بر خانه‌های خالی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) تصویب شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  در جلسه علنی امروز (22 تیر) مجلس شورای اسلامی، طرح اصلاح ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم موسوم به طرح مالیات بر خانه های خالی، به تصویب مجلس رسید.

نمایندگان مردم در خانه ملت، دو فوریت طرحی را تصویب نمودند که مطابق آن در شهرهای بالای 100 هزار نفر جمعیت به استناد سامانه ملی املاک و اسکان کشور، خانه های خالی شناسایی شده و چنانچه بیش از دوازده ماه از پایان عملیات ساخت (برای واحدهای نوساز) یا بیش از شش ماه از آخرین نقل و انتقال یا آخرین زمان سکونت گذشته باشد، در سال نخست مشمول مالیاتی به ازای هر ماه دو برابر ارزش اجاری ماهانه ملک می شود که این مالیات در سالهای بعد 50 درصد بیش از سال قبل خواهد بود.

مطابق قانون آیین نامه داخلی مجلس، این گونه طرح ها پس از تصویب دوفوریت آن، حداکثر سه روز کاری در دستور کار مجلس جهت تصویب نهایی قرار می گیرد.

طرح های دو فوریتی به منظور ضرورت جلوگیرى از وقوع خسارت احتمالى و فوت فرصت، از سوی نمایندگان مجلس ارائه می شود.

سیداحسان خاندوزی نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس امروز در توضیح این طرح گفت: فشار زیادی به  دلیل گرانی مسکن و اجاره بها بر روی دوش مردم سنگینی می‌کند و این مطالبه که مجلس یازدهم باید در باره وضعیت قیمت‌ها در بازار مسکن رسیدگی کند وجود دارد.

وی گفت:‌ کمک به عرضه فوری مسکن تنها از طریق افزایش مالیات بر خانه‌های خالی امکان پذیر است که امیدواریم در تابستان سال جاری که پیک خرید و فروش خانه و جابجایی مستاجران است اجرای این قانون اثرات خود را داشته باشد.

 

انتهای پیام

 

https://old.dana.ir/1625944
ارسال نظر
نظرات