شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 08:43 منتشر شده در مورخ: 1399/04/22 شناسه خبر: 1625703
حیدری در گفتگو با دانا:

منتقدان توافق ایران و چین دچار اشتباه استراتژیک نشوند/ منافع ملت در توافق با چین تامین خواهد شد

منتقدان توافق ایران و چین دچار اشتباه استراتژیک نشوند/ منافع ملت در توافق با چین تامین خواهد شد
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همواره رابطه جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورها از جمله چین برپایه پایبندی بر تعهدات و حفظ منافع طرفین بوده است تصریح کرد: این یک اصول دیپلماسی پذیرفته شده در دنیاست در حالی که آمریکا و اروپا در جریان برجام اثبات کردند خارج از این اصل دیپلماسی عمل کرده و بر تعهدات خود پایبند نمادند.

«شهریار حیدری»، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ درباره رفتار دوگانه برخی جریانات سیاسی در داخل کشور در باره توافق برجام و توافق احتمالی ایران و چین عنوان کرد: همواره روابط استراتژیک جمهوری اسلامی ایران با کشورهای مختلف در چارچوب تعریف شده و مشخص بوده است که این چارچوب ها براساس قانون اساسی و مورد وثوق ملت و رهبری بوده است.

وی با بیان اینکه چین را به عنوان یک کشور قدرتمند و اثرگذار در دنیا می شناسیم عنوان کرد: طبیعی است که جمهوری اسلامی ایران روابط خود را با این کشور اثرگذار در زمینه های اقتصادی و سیاسی در دنیا تقویبت کند.

نماینده مردم قصرشیرین در مجلس با اشاره به اینکه تقویت روابط ایران و چین جز برنامه های نظام جمهوری اسلامی ایران است که قوای سه گانه به خصوص دستگاه دیپلماسی کشور باید بر تداوم آن تاکید داشته باشند تصریح کرد: درطول 40 سال گذشته آمریکا و برخی کشورهای اروپایی همپیمان با آن علیه جمهوری اسلامی ایران متخاصم بودند و دشمنی خود را به اثبات رساندند همین امر موجب بی اعتمادی ملت ایران به آمریکا بوده و هست در حالی که همواره رابطه ایران و چین برقرار بوده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اثرگذاری دو کشور روسیه و چین در عرصه بین المللی تاکید کرد: جمهوری اسلامی  با چین ارتباط نظامی، اقتصادی و سیاسی برقرار می کند در شرایطی که منافع دو ملت و دو دولت تامین شود.

حیدری با اشاره به اینکه همواره رابطه جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورها از جمله چین برپایه پایبندی بر تعهدات و حفظ منافع طرفین بوده است تصریح کرد: این یک اصول دیپلماسی پذیرفته شده در دنیاست در حالی که آمریکا و اروپا در جریان برجام اثبات کردند خارج از این اصل دیپلماسی عمل کرده و بر تعهدات خود پایبند نمادند.

وی با بیان اینکه امروز اگر به دنبال روابط جدید با چین هستیم بدون شک منافع جمهوری اسلامی تامین شده است عنوان کرد: کسانی که تا دیروز موافق برجام بودند و امروز مخالف رابطه با چین هستند دچار تعارض تعریف روابط ایران با سایر کشورها شدند.

نماینده مردم قصرشیرین تاکید کرد: دولت به عنوان متولی اصلی تنظیم کننده روابط کشور با سایر کشورها در این زمینه شفاف سازی کند تا مخالفین اغنا شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره فضاسازی های منفی نسبت به توافق احتمالی ایران و چین و از سوی موافقان برجام و هم صدایی آنها در داخل با رسانه های سلطنت طلب، رژیم صهیونیستی و عربی گفت: برخی کشورها مانند رژیم صهیونیستی همواره در طول 40 سال اخیر علیه جمهوری اسلامی از هیچ تلاشی فروگذار نبودند.

حیدری تصریح کرد: هر زمان رژیم صهیونیستی موافق چیزی بود ما باید برعکس آن عمل کنیم چون صهیونیست ها هیچ گاه موافق جمهوری اسلامی ایران نخواهند بود.

وی با اشاره به اینکه اگرچه این هم صدایی را همکرایی تلقی نمی کنیم گفت : کسانی که در این زمینه اظهارنظر می کنند بفهمدند که نباید موضع اسرائیل را تایید کرده و یا در این راستا گام بردارند چرا که در این صورت دچار اشتباه استراتژیک شدند.

 

انتهای پیام/ک

 

https://old.dana.ir/1625703
ارسال نظر
نظرات