شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 12:50 منتشر شده در مورخ: 1399/04/21 شناسه خبر: 1625630
مسئول دبیرخانه جشنواره مد و لباس سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛

جای خالی پوشش اسلامیِ روز در جامعه/نهادینه‌سازی حجاب مستلزم برنامه‌ریزی است

جای خالی پوشش اسلامیِ روز در جامعه/نهادینه‌سازی حجاب مستلزم برنامه‌ریزی است
حمیده یعقوبی گفت: نهادینه سازی حجاب مستلزم برنامه ریزی در 3 حوزه فرد، خانواده و جامعه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمیده یعقوبی، رئیس اداره امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون  با اشاره به نام گذاری ۲۱ تیرماه به عنوان روز عفاف و حجاب، بیان کرد: این مهم به عنوان یکی از ضرورت‌های باورهای دینی مستلزم برنامه ریزی صحیح در سه حوزه فرد، خانواده و جامعه است.

وی با بیان این که نقش حکومت اسلامی در ایجاد و ترویج این باور ضروری و اساسی است، ادامه داد: پیش از برنامه ریزی صحیح باید عناصر مفهومی چون فرد، خانواده و جامعه را در زمینه فعالیت علمی و فرهنگی به خوبی شناخت و جایگاه هر یک را بررسی کرد.

به گفته مسئول دبیرخانه جشنواره مد و لباس سیستان و بلوچستان، اضافه کرد: سپس در سه مرحله نهادینه سازی، گسترش فرهنگ عفاف و حجاب و حفظ و پاسداری از آن تلاش کرد.

یعقوبی با اشاره به جای خالی پوشش اسلامی روز در جامعه تصریح کرد: برای نهادینه‌سازی، گسترش و حفظ فرهنگ عفاف و حجاب باید از همه توانایی ها، اختیارات و امکانات موجود بهره گرفت.

وی اضافه کرد: پوشش زنان در سیستان و بلوچستان از حجاب کافی برخوردار است که این پوشش دارای قدمت چند هزار ساله بوده که تاکنون حفظ شده است.

انتهای پیام/ 

https://old.dana.ir/1625630
ارسال نظر
نظرات