شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 10:54 منتشر شده در مورخ: 1399/04/21 شناسه خبر: 1625555
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر:

مشکل جداسازی پلاسمای خون در سیستان و بلوچستان با تولید یک دستگاه پیشرفته حل شد

مشکل جداسازی پلاسمای خون در سیستان و بلوچستان با تولید یک دستگاه پیشرفته حل شد
محمد مهران امینی فرد از راه اندازی دستگاه پیشرفته "آفرزیس" یا همان جدا کننده پلاسمای خون بیماران در بیمارستان خاتم الانبیا ء(ص) ایرانشهر خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد مهران امینی فرد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، گفت: دستگاه آفرزیس دستگاهی مختص جدا کردن پلاسمای خون است که نقش مهمی در درمان بیماران خصوصا کرونایی ها دارد.

وی در ادامه افزود: همچنین از دستگاه آفرزیس می توان برای درمان مادران بارداری که دچار اختلالات خونی و میاسنتی گراویس هستند؛ استفاده کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر ادامه داد: با توجه به نیاز مبرم شهروندان جنوب استان سیستان و بلوچستان به خدمات درمانی ذکر شده، دستگاه آفرزیس خریداری و در بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) ایرانشهر مستقر شده است.

وی در ادامه عنوان کرد: پیش از این خدمات درمانی توسط دستگاه آفرزیس در زاهدان یا کرمان ارائه می‌شده است که باخرید و راه اندازی این وسیله در بیمارستان ایرانشهر علاوه بر کاهش وقت و هزینه درمان، شاهد تسریع و تسهیل در خدمات رسانی به بیماران نیازمند خواهیم بود و از اعزام بیماران به سایر مراکز درمانی نیز پیشگیری خواهد شد.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1625555
ارسال نظر
نظرات