شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 09:45 منتشر شده در مورخ: 1399/04/21 شناسه خبر: 1625524
حزب‌الله:

اجازه نمی‌دهیم آمریکا، لبنان را به سمت خلأ ببرد/ اگر جنگی رخ دهد قطعا اسرائیل بازنده است

اجازه نمی‌دهیم آمریکا، لبنان را به سمت خلأ ببرد/ اگر جنگی رخ دهد قطعا اسرائیل بازنده است
معاون حزب‌الله ضمن اعلام اینکه لبنان تسلیم فشارهای آمریکا نخواهد شد، گفت، این جنبش به همراه احزاب سیاسی متحد خود اجازه کشاندن لبنان به سمت خلأ [سیاسی] را نخواهد داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در گفت‌وگویی با شبکه «المنار» اعلام کرد، قوای سیاسی دارای ثِقل در لبنان به علاوه حزب‌الله با یکدیگر متحد هستند تا به آمریکا اجاره اجرا کردن برنامه‌هایش در لبنان را ندهند.

 
وی تأکید کرد: ما و متحدانمان به آمریکایی‌ها اجازه نمی‌دهیم که کشور لبنان را به سمت خلأ پیش ببرند. هدف تمام فشارهای آمریکا تغییر گزینه‌‌های سیاسی در لبنان و سلب قدرت مقاومت از حزب‌الله  است؛ مقاومتی که باعث تشویش اسرائیل شده است.
 
شیخ قاسم ادامه داد: حزب‌الله در طول تاریخ جز دو گزینه پیروزی و شهادت نداشته؛ تسلیم شدن در قاموس ما جا ندارد. حزب‌الله یک سیستم حمایتی و آماده دارد که آن را قادر می‌سازد مانع از تحمیل گزینه‌های دیگران شود.
 
وی تصریح کرد: اگر ما را در موقعیت سخت قرار دهند ما گزینه‌های سخت داریم و این گزینه‌ها نزد سران (حزب‌الله) نگه داشته شده و در زمان مناسب از آن استفاده خواهیم کرد. سران، این گزینه‌های سخت را انتخاب می‌کنند و ممکن است مجموعه‌ای از امور یا رویکردها باشد.
 
نعیم قاسم در ادامه گفت، جنگ فعلی، جنگ اقتصادی است و در مرحله فعلی جایگزین جنگ نظامی چه از سوی آمریکا یا اسرائیل است؛ دلیل این موضوع سردرگمی آمریکا و موانع پیش رو و نیز سردرگمی داخلی دشمن است.
 
وی تأکید کرد: اگر جنگ با اسرائیل رخ دهد قطعا اسرائیل طرف بازنده خواهد بود؛ توانایی مقاومت و حضور آن بسیار بیشتر از ژوئیه ۲۰۰۶ است و رژیم اسرائیل این را بخوبی می‌داند.
 
شیخ قاسم گفت، تمام حرف و حدیث‌ها درباره کنار رفتن دولت فعلی لبنان تبلیغات رسانه‌ای و سیاسی است که نشان دهنده آرزوهای «دوروتی شیا» سفیر آمریکا و [افرادی] مانند اوست؛ این دولت باقی است و باید فرصت کامل به آن داده شود و از آن حمایت شود؛ آنچه امروز سفیر آمریکا انجام می‌دهد دلیل بر عقب‌‎نشینی تاکتیکی است.
 
وی افزود، ملت دنبال حمایت از دولت نه ایستادن در مقابل آن است زیرا جایگزین این دولت، خلأ است.
 
شیخ قاسم در پایان گفت: حزب‌الله بخشی از این دولت است، دولتی که اگر خوب کار کند به نتیجه خوب هم می‌رسد همانطور که نصیب دیگران هم می‌شود و اگر بد عمل کند ما نیز به میزان مشارکتمان مسؤولیت آن را بر عهده می‌گیرم. موضع حزب‌الله مقابله نامحدود با فساد در هر جایی است.
 
انتهای پیام/
منبع: فارس
https://old.dana.ir/1625524
ارسال نظر
نظرات