شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 10:18 منتشر شده در مورخ: 1399/04/20 شناسه خبر: 1625320
مدیرکل تعزیرات حکومتی لرستان:

۱۲۶ پرونده کم فروشی و گرانفروشی نان در لرستان تشکیل شد

۱۲۶ پرونده کم فروشی و گرانفروشی نان در لرستان تشکیل شد
القاصی مهر گفت: 126 پرونده تخلف در نانوایی‌های لرستان طی سه ماهه نخست امسال تشکیل شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمیدرضا القاصی مهر در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در راستای تخلفات حوزه نانوایی، از ابتدای امسال تاکنون ۱۲۶ پرونده تخلف در بخش های کم فروشی، بهداشتی و گرانفروشی تشکیل شده است.

وی افزود: بیشترین تعداد پرونده های تخلف مربوط به کم فروشی بود که در این راستا ۷۳ پرونده تشکیل شده و میزان رای محکومیت سه میلیارد و ۷۸۳ میلیون تومان بوده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی لرستان تصریح کرد: در بخش تخلفات بهداشتی در نانوایی ها، ۴۲ فقره پرونده تشکیل شده و این نانوایی های به پرداخت چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان جریمه محکوم شده اند.

وی بیان کرد: همچنین ۱۱ فقره پرونده تخلف گرانفروشی در نانوایی ها تشکیل شده که جریمه این واحدها نیز ۲۴ میلیون و ۸۶۴ هزار تومان بوده است.

وی با تاکید بر حفظ ارزش غذایی نان گفت: در کنار کیفیت نان، حفظ ارزش غذایی آن نیز اهمیت زیادی دارد به طوری که در پخت نان سنگک، درصد سبوس گیری که باید انجام شود، در حوزه خبازی های استان به خوبی رعایت نمی شود که این موضوع در دستور کار قرار گرفته است.

القاصی مهر اظهار داشت: در همین راستا بازرسی از این واحدهای نانوایی در دستور کار قرار دارد و هدف این است که علاوه بر کیفیت نان ها، ارزش غذایی هم مد نظر نانواها قرار گیرد.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1625320
ارسال نظر
نظرات