شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 16:11 منتشر شده در مورخ: 1399/04/19 شناسه خبر: 1625192
مدیرعامل شرکت آبفا سیستان و بلوچستان خبر داد؛

​فاز چهارم آب شیرین کن زاهدان در مراحل پایانی ساخت/حل مشکل کم آبی شهروندان در اولویت است

​فاز چهارم آب شیرین کن زاهدان در مراحل پایانی ساخت/حل مشکل کم آبی شهروندان در اولویت است
علیرضا قاسمی گفت: با هدف حل مشکل کم آبی در کلان شهر زاهدان عملیات ​فاز چهارم آب شیرین کن این شهر در مراحل پایانی ساخت قرار داشته و به زودی وارد شبکه توزیع می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا قاسمی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: در حال حاضر شهر زاهدان با۱۷۰۰ کیلومتر شبکه را به منظور توزیع عادلانه آب به ۸ زون فشاری اصلی تقسیم نموده که با مانور بر روی آنها سعی در توزیع عادلانه در سطح شهر داشته به منظور حل مشکلات در کوتاه مدت فاز چهارم کارخانه آب شیرین کن به ظرفیت ۱۵ هزار متر مکعب در حال انجام است.


وی افزود: امیدواریم بخش اول آن به ظرفیت ۷۵۰۰ مارمکعب تا اوایل مردادماه و کل ظرفیت ۱۵ هزار متر مکعب در شبانه روز در نیمه دوم مرداد ماه سالجاری به پایان خواهد رسید و تا حدود زیادی مشکلات شهر زاهدان برای سالجاری مرتفع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بیان کرد: همچنین برای گذر از تابستان سال آینده نیز برنامه افزایش ظرفیت خط انتقال چاه نیمه به زاهدان از دشت حرمک شامل استحصـال آب از ده حلقه چاه دشت حرمک ( ۸۰ کیلومتری زاهدان ) به ظرفیت تقریبی ۲۵۰ لیتر در ثانیه در برنامه وزرات نیرو قرار دارد.

وی ادامه داد: این پروژه نیز هم اکنون در حال اجراست و جهت اتمام آن ۵۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است که ۲۰ میلیارد تومان آن در سال ۹۸ و الباقی در سالجاری تخصیص داده شده است و تا مهرماه حفر چاه ها و لوله گذاری و خط برق آن اجرا خواهد شد.

قاسمی تصریح کرد: خرید و نصب ۴ دستگاه الکتروموتور نیز تا قبل از پایان سال به اتمام خواهد رسید با این اقدامات سال آینده نسبت به امسال ۴۲۰  لیتر در ثانیه افزایش ظرفیت داریم که پیش بینی میشود تابستان بی دغدغه تری را در پیش خواهیم داشت.

وی گفت: نحوه توزیع آب عادلانه بوده و اگر افت فشار و قطعی آب وجود داشته باشد در همه مناطق شهر بدون هیچ گونه تبعیضی صورت می گیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان ادامه داد: جهت اصلاح و توسعه شبکه توزیع آب زاهدان مبلغ ۱۹ میلیارد تومان با تخصیص ۶۰ درصد و مبلغ یک میلیارد تومان جهت توسعه سامانه تله متری زاهدان در برنامه کاری قرار دارد و همچنین جهت تکمیل طرح فاضلاب زاهدان علاوه بر اعتبار لایحه، ۳۸ میلیارد تومان از اعتبارات متوازن مصوب نمودند که انتظار میرود تخصیص بالایی را بهمراه داشته باشد.

علیرضا قاسمی بیان کرد: شهر زاهـدان به عنوان مرکـز استان سیستان و بلوچسـتان با کمبود آب به میزان ۵۵۰  لیتر بر ثانیه در پیک مصرف تابستان همواره در معـرض تنش آبی قـرار داشته و تامین آب مورد نیاز شرب از مهمترین چالشهای این شهر می باشد. 

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با راه اندازی فاز چهارم کارخانه آب شیرین کن زاهدان مشکلات موجود کاهش چشم گیری خواهد داشت و در شرایط فعلی که با 20 درصد افزایش مصرف ناشی از کرونا مواجه هستیم علاوه بر اقدامات وزارت نیرو می طلبد که شهروندان عزیز زاهدانی با مدیریت مصرف و اجتناب از مصارف غیرضروری ما را در ارائه خدمات بهینه یاری فرمایید.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1625192
ارسال نظر
نظرات