شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 13:36 منتشر شده در مورخ: 1399/04/19 شناسه خبر: 1625191

اعتراض شدید و اعتصاب کارگران ایرباس در واکنش به تعدیل نیرو

اعتراض شدید و اعتصاب کارگران ایرباس در واکنش به تعدیل نیرو
پس از قطعی شدن اخراج هزاران نفر از کارمندان ایرباس به خاطر بحران پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا در بازار حمل و نقل هوایی جهان حالا کارگران این شرکت بزرگ فرانسوی دست به اعتراض و اعتصاب زده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رویترز، ایرباس اعلام کرده است که قصد دارد در واکنش به بحران پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا در صنعت هواپیمایی جهان 19 هزار نفر از کارمندانش را اخراج کند. حالا امروز خبر می‌رسد که کارمندان ایرباس در واکنش به این تصمیم دست به اعتصاب و اعتراض زده‌اند.

شیوع ویروس کرونا باعث شده تا تقاضا برای سفرهای هوایی در جهان به شدت کاهش یافته و در نتیجه فروش هواپیماهای ایرباس کاهش یابد.

به گفته اتحادیه کارمندان ایرباس انتظار می‌رود 8 هزار نفر از کارمندان این شرکت امروز به مدت یک ساعت و نیم در شهر تولوز دست به اعتراض بزنند. این کارگران قصد دارند در برابر دفتر مرکزی ایرباس تجمع کنند.

در آلمان هم اتحادیه کارمندان ایرباس از این شرکت هواپیماسازی خواسته تا از اخراج اجباری کارمندان خودداری کند. اتحادیه‌های کارمندان ایرباس قصد دارند برای فردا هم اعتراضات گسترده‌تری را در فرانسه رقم بزنند.

شرکت ایرباس در واکنش به اعتراض کارمندانش بیانیه هفته گذشته مدیرعامل این شرکت را مورد تأکید قرار داد که گفته بود ایرباس با بدترین بحران در تاریخ صنعت خود دست و پنجه نرم می‌کند.

ایرباس گفته است: یک سوم از 1500 کارمندی که قرار است تعدیل شوند از فرانسه خواهند بود بگونه‌ای که 3378 نفر از دفاتر و تأسیسات این شرکت در تولوز اخراج می‌شوند.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1625191
ارسال نظر
نظرات