شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 15:12 منتشر شده در مورخ: 1399/04/19 شناسه خبر: 1625092
رئیس مرکز نوآوری و ارتباط با صنعت سراوان عنوان کرد؛

تولید ضد عفونی کننده گیاهی از گیاهان بومی سیستان و بلوچستان

تولید ضد عفونی کننده گیاهی از گیاهان بومی سیستان و بلوچستان
شایسته طباطبایی از تولید ضدعفونی کننده گیاهای با استفاده از عصاره گیاهان بومی سراوان و دیگر مناطق سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شایسته طباطبایی رئیس مرکز نوآوری، ارتباط با صنعت مجتمع آموزش عالی سراوان در گفت و گو با عصرهامون؛ بیان کرد:  محققان دانشگاه مجتمع آموزش عالی شهرستان سراوان با استفاده از عصاره گیاهان بومی منطقه که خاصیت آنتی بادی دارند،  موفق به تولید ژل و اسپری ضدعفونی کننده گیاهی شدند.

 وی افزود:  اسپری ضد عفونی کننده سطوح، اسپری ضد عفونی کننده دست و میوه و سبزی نیز با تلاش شبانه روزی محققان مجتمع آموزش عالی سراوان تولید شد.

رئیس مرکز نوآوری، ارتباط با صنعت مجتمع آموزش عالی سراوان ادامه داد: یکی از مزیت های تولید اسپری و ژل ضد عفونی کننده گیاهی این است که از الکل استفاده نشده  و فاقد مواد شیمیایی است.

طباطبایی خاطر نشان کرد: از اوایل اسفند ما تحقیق بر روی  گیاهان منطقه آغاز که سرانجام در خرداد ماه منتج به نتیجه شد.

وی تصریح کرد: ویروس کرونا دارای یک سری بادکش هست و از طریق بادکش به سطح متصل می شود و امکان ابتلا افراد دارای دیابت بیشتر است که با استفاده از عصاره های گیاهان منطقه که حاوی روغن های فرار هستند که از انتشار و پیشرفت ویروس جلوگیری می کند، موفق به تولید ضدعفونی کننده گیاهی شده اند.

رئیس مرکز نوآوری و ارتباط با صنعت مجتمع آموزش عالی سراوان در پایان گفت:  در حال حاضر در حال اخذ مجوزهای لازم  از سازمان غذا و دارو جهت ورود این ضد عفونی کننده گیاهی به بازار فروش هستیم. 

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1625092
ارسال نظر
نظرات