شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 10:01 منتشر شده در مورخ: 1399/04/19 شناسه خبر: 1625082
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کرمانشاه:

سرانه مصرف آب در کرمانشاه ۳۸ درصد بالاتر از میانگین کشوری است

سرانه مصرف آب در کرمانشاه ۳۸ درصد بالاتر از میانگین کشوری است
علیرضا کاکاوند با اشاره به افزایش مصرف آب در استان کرمانشاه گفت: سرانه مصرف آب در استان ۳۸ درصد بالاتر از میانگین کشوری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا کاکاوند در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد با بیان اینکه در شهرستان کرمانشاه و برخی از روستاهای استان با مشکل تنش آبی مواجه هستیم، اظهار داشت: در مجموع در سطح استان کرمانشاه کمبود منابع آب وجود دارد و وضعیت تأمین آب شرب مناسب نیست.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه تصریح کرد: به منظور تأمین آب شرب مورد نیاز استان کرمانشاه اخیراً ۱۲ حلقه چاه وارد مدار شده همچنین راندمان پمپ‌های تصفیه خانه‌ای نیز افزایش یافته است.

کاکاوند گفت: افزایش دمای هوا و شیوع ویروس کرونا مصرف آب را افزایش داده به گونه‌ای که سرانه مصرف آب در استان کرمانشاه ۳۸ درصد بالاتر از میانگین کشوری است.

این مسئول با بیان اینکه چهار تصفیه خانه برای تأمین آب شرب استان کرمانشاه در دست احداث، خاطرنشان کرد: مهمترین تصفیه خانه در دست احداث تصفیه خانه کرمانشاه است که از سد گاوشان سرچشمه می‌گیرد و امیدواریم تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.

وی افزود: زمانی که این تصفیه خانه به بهره‌برداری برسد بخش عمده‌ای از مشکلات افت و قطعی آب در کرمانشاه مرتفع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه بیان داشت: با وجود کمبود منابع آب متأسفانه شاهد بهره برداری از انشعابات غیر مجاز هستیم.

 

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1625082
ارسال نظر
نظرات