شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 15:21 منتشر شده در مورخ: 1399/04/17 شناسه خبر: 1624549

نمایندگان مازندرانی طرح سوال از رئیس‌جمهور چه کسانی هستند؟

نمایندگان مازندرانی طرح سوال از رئیس‌جمهور چه کسانی هستند؟
در اسامی امضا کنندگان طرح سوال از رئیس‌جمهور که منتشر کرد نام 7 نفر از نمایندگان مازندران در این لیست دیده می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، در اسامی امضا کنندگان طرح سوال از رئیس‌جمهور که منتشر کرد نام 7 نفر از نمایندگان مازندران در این لیست دیده می‌شود.

بعد از به روزرسانی افراد امضاکننده طرح سوال از رئیس جمهور نمایندگان شهرهای ساری و  میاندورود در مجلس شورای اسلامی(منصورعلی زارعی) قائم‌شهر، جویبار، سوادکوه، سوادکوه شمالی و سیمرغ(کیوان مرادیان و کمال علیپور) رامسر،تنکابن و عباس‌آباد(سید شمس‌الدین حسینی )، بهشهر، نکا و گلوگاه(غلامرضا شریعتی) نور و محمودآباد( ولی الله فرزانه)، بابلسر و فریدونکنار( علی اصغر باقرزاده) در لیست امضاء کنندگان طرح سؤال از رئیس جمهور دیده می‌شود.

در متن کامل این طرح که در اختیار هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی قرار گرفت آمده است: با عنایت به مفاد اصل 88 قانون اساسی و مواد 210 و 211 قانون آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی بدین وسیله سؤالات اینجانبان در پنج محور ذیل از آقای حسن روحانی رئیس‌جمهور برای طی فرایند رسیدگی، ارجاع به کمیسیون تخصصی و ارائه پاسخ در صحن علنی مجلس در اولین فرصت ممکن تقدیم می‌گردد:
1. چرا و به چه دلیل قیمت‌های ارز خارجی به سرعت در حال افزایش و ارزش پول ملی در حال کاهش است؟
2. علت از هم‌گسیختگی اوضاع بازار مسکن، خودرو و تورم عجیب و غریب چندصد درصدی بازار مسکن چیست و چرا دولت طی هفت سال گذشته هیچ اقدام جدی برای تأمین مسکن مردم و کنترل قیمت و کیفیت خودرو انجام نداده است؟
3. در کجای برجام اشتباه استراتژیک مرتکب شدید که آمریکا بدون کوچکترین هزینه از این توافق خارج و اروپا هم با پرروئی تمام همچنان خواستار اجرای کامل برجام از سوی ایران است، بدون آنکه خود به تعهداتش عمل کند، حتی در حد عملیاتی کردن طرح حقیرانه اینستکس.
4. قرار شد دولت به خاطر مشکلات ناشی از بیماری کرونا به واحدهای تولیدی و بخش‌های آسیب‌دیده وام اعطا کرده و کمک نماید. اما صدای اعتراض همه بخش‌ها بلند است. دولت در این زمینه چه کاری کرده و چقدر کمک کرده است؟
5. از فروردین 97 که قیمت دلار دولتی 4 هزار و 200 تومان اعلام شد تا امروز چند میلیارد دلار به این قیمت عرضه شده است؟ به چه کسانی داده شده و سرنوشت این دلارها چه شده است و چه تأثیری بر کنترل تورم داشته است؟

مجلس در حال حاضر 276 نماینده دارد که حداقل امضاء برای طرح سوال، 69 عدد است.

برای طرح سؤال از رئیس جمهور به امضای یک چهارم نمایندگان نیاز است.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

https://old.dana.ir/1624549
ارسال نظر
نظرات