شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 12:03 منتشر شده در مورخ: 1399/04/15 شناسه خبر: 1623756
نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس مطرح کرد؛

ضعف دیپلماسی اقتصادی عامل نابودی پسته و خرمای کرمان در سردخانه‌ها

ضعف دیپلماسی اقتصادی عامل نابودی پسته و خرمای کرمان در سردخانه‌ها
ذبیح الله اعظمی ساردویی گفت: به دلیل ضعف دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه، خرما و پسته کرمان در سردخانه ها انبار شده و در حال نابودی هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان، ذبیح الله اعظمی ساردویی نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس در نشست علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی درخصوص گزارش وزیر امور خارجه از تحولات بین المللی و سیاست جمهوری اسلامی ایران گفت: در قانون اساسی وظایف وزارت خارجه مشخص شده است و سه اصل عزت، حکمت و مصلحت نظام از سوی مقام معظم رهبری به عنوان چراغ راه سیاست خارجی تعیین شده است.

وی با بیان اینکه دیپلمات های ما سربازان خط مقدم جبهه برای تامین منافع ملی هستند، بیان کرد: تضعیف وزارت خارجه، دیپلمات های ارشد و وزیر خارجه در شرایط فعلی و تروریسم اقتصادی آمریکا، مغایر منافع ملی و امنیت ملی است.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس افزود: آمریکا و رژیم صهیونیستی در مجامع بین المللی و جلسه اخیر شورای امنیت سازمان ملل، نتیجه تلاش های وزارت خارجه از جمله شخص وزیر است.

اعظمی با بیان اینکه یکی از وظایف وزارت خارجه دیپلماسی فعال اقتصادی، بازاریابی و تسهیل صادرات پایدار تولیدات ملی است، تصریح کرد: متاسفانه صادرات محصولات کشاورزی به بازارهای جهانی با موانع زیادی روبرو شده است.

وی ادامه داد: خرما و پسته در استان کرمان به دلیل عدم فعال بودن دیپلماسی اقتصادی در سردخانه ها رو به نابودی هستند، محصولات نوبرانه جالیزی جنوب کرمان در سال زراعی جاری در زمین باقی مانده و نابود شده است و محصولات کشاورزی جنوب استان کرمان در پشت مرزهای بسته فاسد شده اند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس در پایان با بیان اینکه هماهنگی میان وزارتخانه های صمت، جهاد کشاورزی و وزارت خارجه به درستی صورت نمی گیرد، اظهار کرد: در سال جهش تولید برای صاردات محصولات متنوع استان کرمان به بازارهای جهانی برنامه ریزی کنیم.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1623756
ارسال نظر
نظرات