شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 21:01 منتشر شده در مورخ: 1399/04/12 شناسه خبر: 1623214

ارتش سوریه، مانع حرکت کاروان نظامی آمریکا شد

ارتش سوریه، مانع حرکت کاروان نظامی آمریکا شد
رسانه‌های سوریه گزارش دادند که یگانی از نیروهای ارتش این کشور راه را برای عبور کاروان نظامیان اشغالگر آمریکا در شمال سوریه بسته‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نیروهای ارتش سوریه بار دیگر مانع از پرسه زدن نظامیان ارتش آمریکا در شمال سوریه شدند و آن‌ها را از راه آمده، برگرداندند.

 
رسانه های سوریه امروز پنجشنبه گزارش دادند یگانی از ارتش سوریه با سد راه کاروان «نظامیان اشغالگر آمریکایی» در منطقه «رأس العین» آن‌ها را مجبور به بازگشت کردند.
 
خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نیز گزارش داد که کاروان نظامی مذکور قصد عبور از پل «الدرداره» بین «تل تمر» و «ابو رأسین» در استان حسکه را داشت، که با مخالفت نیروهای سوری مستقر در شمال این استان مواجه شده است.
 
دولت آمریکا به بهانه مقابله با داعش و تروریسم چند سالی است که اشغالگری و حضور غیر قانونی خود در سوریه را توجیه کرده و از شبه‌نظامیان کُرد در شمال شرق سوریه حمایت سیاسی و تسلیحاتی کرده است. با این حال، اظهارات سال گذشته رئیس جمهور آمریکا در مورد علت حضور نظامیان این کشور در سوریه نشان داد که واشنگتن به دنبال نفت و منابع سوریه است.
 
دونالد ترامپ در بحبوحه زمزمه خروج نظامیان آمریکا از خاک سوریه ادعا کرد نیروهای این کشور برای حفاظت از چاه‌های سوریه باقی‌ خواهند ماند تا این چاه‌ها به دست دولت سوریه یا ایران نیفتد.
 
مخالفت با حضور غیر قانونی نظامیان آمریکایی در سوریه به یک خواسته مردمی تبدیل شده و روز به روز مخالفان این حضور بیشتر می‌شود. هفته گذشته اهالی روستایی در استان الحسکه، با سد راه کاروان آمریکایی، پرچم آن‌ها را در برابرشان آتش زدند.
https://old.dana.ir/1623214
ارسال نظر
نظرات