شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 10:58 منتشر شده در مورخ: 1399/04/09 شناسه خبر: 1622087
کارشناس مسائل سیاسی و روابط بین‌الملل:

آمریکا دارای پرونده سیاه حقوق بشری است/ حقوق بین‌الملل برای همه کشورها یکسان نیست

آمریکا دارای پرونده سیاه حقوق بشری است/ حقوق بین‌الملل برای همه کشورها یکسان نیست
رضا نیکنام با اشاره به به اینکه آمریکا دارای پرونده سیاه حقوق بشری است گفت: حقوق بین‌الملل برای همه کشورها به‌صورت یکسان به اجرا درنمی‌آید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رضا نیکنام در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ اظهارکرد: آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر در دنیا است و از ابتدا همیشه نسبت به تشکیل شورای حقوق بشر در سازمان ملل و عضویت در آن مقاومت داشته است.

وی با اشاره به اینکه آمریکا فقط در مقطعی کوتاه به عضویت شورای حقوق بشر درآمده است خاطرنشان کرد: آمریکا در زمان ریاست جمهوری اوباما فقط به عضویت شورای حقوق بشر درآمده و پس از به قدرت رسیدن ترامپ از این شورا خارج شدند.

کارشناس مسائل سیاسی و روابط بین‌الملل تصریح کرد: کشور و دولت آمریکا به خاطر حمل سلاح، خشونت پلیس، تبعیض نژادی و تبعیض جنسیتی و آمار بالای قتل همیشه دارای پرونده سیاهی در حقوق بشر بوده است.

نیکنام یادآور شد: آمریکا در معیار حقوق بشر غربی‌ها که به نوعی معیارهای لیبرالی است به عنوان نقض کننده شناخته می‌شود.

وی ادامه داد: حقوق بین‌الملل برای همه کشورها به‌صورت یکسان به اجرا درنمی‌آید و دارای زمینه‌هایی مانند امنیت بین‌الملل و سیاست بین‌الملل بوده که تعیین کننده تفسیر حقوق بین‌الملل است.

این استاد دانشگاه افزود: باتوجه به اینکه آمریکا بزرگترین تامین کننده مالی نهادهای بین‌المللی است به گونه‌ای این سازمان‌ها را هدایت و با اعمال نفوذ قوانین را تدوین می‌کند تا خود درگیر مقررات پیچیده نشود.

کارشناس مسائل سیاسی و روابط بین‌الملل تاکید کرد: تبیعض نسبت به ایرانی‌ها، دیوارکشی در جنوب آمریکا برای جلوگیری از ورود مهاجرین، جدایی والدین مهاجر از کودکان، ممنوعیت مهاجرتی برای کشورهای مسلمان، اسلام‌ستیزی و برخورد با سیاه‌پوستان از جمله نقض حقوق بشر توسط آمریکا است.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1622087
ارسال نظر
نظرات