شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 14:44 منتشر شده در مورخ: 1399/04/07 شناسه خبر: 1621602
یادداشت؛

قاضی‌القضاتی که شهید عدالت شد

قاضی‌القضاتی که شهید عدالت شد
در افکار و کردار تشیع، مظلومیت برآیند صداقت عمل در مسیر عدالت خواهی است و شهادت مقارن و ملازم عدالت است که سیدالشهداء انقلاب اسلامی، آن شهیدی است که بفرموده خمینی کبیر(ره)، مظلومیتش بزرگ‌تر از شهادتش بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، انقلاب اسلامی با هدف تحقق عدالت، آرمان خود را با حکومت علوی پیوند داد و این در فهم عموم مردم ایران یعنی تلاش شبانه‌روزی برای تحقق عدالت که از ممیزات مولای‌مان امیرالمومنین علی علیه‌السلام در حکومت 4 سال و 9 ماه آن حضرت بود.

انقلاب اسلامی متعاقب اولین گام پس از فروپاشی حکومت ستمشاهی پهلوی، استقرار حکومت اسلامی را با آراء قاطع مردم به اجراء گذارد و برای تحقق عدالت در این نظام الهی، مسئولیت دستگاه قضاء را به مجتهدی خوش‌فکر، خلاق و آشنای به حقوق بین‌الملل سپرد تا حلاوت شیرین عدالت را به کام ملت ایران برساند.

همانگونه که ترایخ گواه است، عدالت و عدالت‌گرایان همواره مورد دشمنی و کینه توزی دنیاپرستان متجاوز به حقوق دیگران قرار داشته و حافظه تاریخ مالامال از چنین دشمنی‌های ناجوانمردانه است. در رأس قربانیان عدالت در تاریخ مولای مومنین امام علی علیه‌السلام قرار دارند که بقول جورج سمعان جرداق نویسنده، شاعر و نمایشنامه‌نویس مسیحی لبنانی، "علی،صدای عدالت بشری" است. عظمت علی علیه‌السلام آنچنان والا و بالاست که جرداق می‌نویسد: "من پس از علی علیه اسلام کسی را شایسته نوشتن ندیدم و تصمیم گرفتم که جز در مورد علی (ع) ننویسم....انقلاب علی علیه السلام انقلاب انسانی، اجتماعی، فکری و فرهنگی بود و در آن بین دو جبهه فسق و قتل و قاچاق انسان و برده و مرگ از یک طرف و جبهه دین و رحمت و عدالت و انسانیت و آزادی و حیات فاصله های زیادی بود. موظف شدم که جبهه علی را که خالص ترین جبهه ها است، مورد بررسی و تحلیل قرار دهم. این جبهه راه را برای من روشن کرد و چراغ راهم شد".

شهید آیت‌الله دکترسیدمحمدحسین بهشتی، پیرو و شیعه امبرالمومنینی است که در راه تحقق عدالت مورد خشم و غضب بدسگالان ظلمت‌گرا قرار گرفت و ابتداء مورد ترور شخصیتی با انواع اتهامات سراسر کذب قرار گرفت و سپس در ترور فیزیکی به شهادت نائل آمد.

او در حال پی‌ریزی قوه قضائیه عدالت‌جو با ترکیبی از قضات و کارکنانی پاک و آرمان‌گرا بود و آنچنان به عدالت در دستگا  قضاء می‌اندیشید، که دشمنان کوچک‌ترین نفوذی در او از طریق تطمیع، آلوده‌سازی، تهدید و فریب نبافتند و سرانجام از حربه کهنه و نخ‌نمای ترور فیزیکی استفاده کردند تا برای همیشه مردم ایران و جهان اسلام را از نعمات وجودی این مجتهد خستگی‌ناپذیر محروم سازند.

این شاگرد مکتب خمینی کبیر(ره)، در مسیر آرمان خود و انقلاب اسلامی آنچنان زیر ضربات کشنده و خردکننده تبلیغات مسموم ضدانقلاب و دشمنان اسلام صبورانه تحمل و شکیبایی نمود، که پیر جماران شهادت او را در مقابل مظلومیتش کوچک‌تر دانست و در حق او فرمود که: "بهشتی یک ملت بود برای ملت ایران"، و چه شرافت و آبرویی ارجمندتر از این پاداشن که در مسیر عدالت می‌توان متصور بود.
شهادت این رادمرد نشان داد که دشمنان اسلام به دلیل عدالت‌خواهی است که اینگونه با اسلام و فرزندان اندیشه و افکار اسلامی مبارزه می‌کنند و از هیچ جنایت و شقاوتی فروگذار نیستند.

یاد سیدالشهدای انقلاب اسلامی، شهید مظلوم آیت الله دکتر سید محمدحسین بهشتی گرامی و راهش پر رهرو باد.

محمداسماعیل امامزاده

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1621602
ارسال نظر
نظرات