شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 16:39 منتشر شده در مورخ: 1399/04/06 شناسه خبر: 1621322
در خطبه‌های نماز جمعه مازندران مطرح شد؛

نهاد‌های مسئول نظاره‌گر ابتذال و هنجارشکنی در سواحل نباشند/تلاش جهادی دستگاه قضا برای فروپاشی «بت فساد»

نهاد‌های مسئول نظاره‌گر ابتذال و هنجارشکنی در سواحل نباشند/تلاش جهادی دستگاه قضا برای فروپاشی «بت فساد»
آیت‌الله محمدباقر محمدی‌لائینی با اشاره به اینکه نهاد‌های مسئول در استان فقط تماشاگر افسارگسیختگی و ابتذال‌های فرهنگی در استان نباشند، گفت: برخی از منظره‌های چندش‌آور مشاهده می‌شود کسی به کسی نیست، از سواحل هم که اخبار بدی داریم و یک سری هنجارشکن ارزش‌ها را زیر پا می‌گذارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، آیت‌الله محمدباقر محمدی‌لائینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مصلی مرکز مازندران اظهار کرد: در طول زندگی همواره تقوا پیشه کنید و این مهم را سرلوحه همه امور قرار بدهید که سفارش همه اولیا و انبیای دین تقوا و پرهیزکاری است، از مزرعه دعا باید محصول تقوا برداشت‌ کنیم.

وی با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم، افزود: این بزرگوار مردم را به دارا بودن چند خصلتی سفارش کرد، یکی اینکه مردم نیازهای خود را فقط از خدا بخواهند و دعا کنند، حاجات را به زبان بیاورند و در دل نگهداری نکنند.

نماینده ولی فقیه در مازندران خاطرنشان کرد: خصلت دیگری که باید همه مسلمانان به آن توجه کنند این‌ است که  از درگاه خدا بهشت و عافیت بخواهند، مورد بعدی این است که هم از آتش دوزخ به خدا پناه ببرند.

امام جمعه ساری با اشاره به فرموده امام حسین (ع) در دعای عرفه، بیان کرد: حضرت فرمودند؛ من خواسته‌ای از خدا دارم که اگر جز آن چیزی ندهی اشکالی ندارد، ولی اگر همه چیز داشته باشم و آن را ندهی، هیچ فایده‌ای ندارد و آن نجات از جهنم و فرستادن به بهشت است.

محمدی‌لائینی با اشاره به هفته مواد مخدر این بلای خانمان‌سوز، یادآور شد: شهدای مبارزه با مواد مخدر داشتیم، همواره با این معضل کسانی در حال مبارزه هستند، در انقلاب اسلامی همواره مبارزه با این آفت اولویت بود.

وی اظهار کرد: در ماجرای هفتم تیر و شهادت مظلوم آیت الله دکتر بهشتی و هم‌رزمانش،  از مازندران هم چهار شهید تقدیم انقلاب کردیم، به مناسبت هفته قوه قضاییه از مسؤولان مازندرانی می‌خواهم در حوزه مبارزه با فساد و در مسیر تحقق جهش تولید قدم بردارند.  

امام جمعه ساری بیان کرد: افسارگسیختگی در حوزه اقتصاد و قیمت‌ها را داریم که حساب و کتابی در کار نیست، زندگی سخت شده و قیمت‌ها کمرشکن، چه کسی با این نرخ ارز و طلا می‌تواند مراسم عروسی برپا کند، در این باره از مسؤولان امر تقاضای نظارت جدی‌تری دارم.

وی با اشاره به افزایش قیمت مرغ گفت: اگر مواد اولیه برای تولید مرغ را ارزان‌تر به تولیدکنندگان برسانیم قیمت سر به فلک نمی‌کشد رانت‌ها و فساد مالی هم مؤثر است.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به گستاخی در پوشش ظاهری، گفت: برخی از  منظره‌های چندش آور مشاهده می‌شود کسی به کسی نیست، از سواحل هم که اخبار بدی داریم،  یک سری هنجارشکن ارزش‌ها را زیر پا می‌گذارند.

این مسئول متذکر شد: مسئله گستاخی وعده‌های غربی‌ها را هم در کشور داریم ، سرکرده‌شان که آمریکا باشد از برجام خارج شده است، برخی کشورهای دیگر هم که در برجام حضور دارند بود و نبودشان تفاوتی ندارد، نباید گستاخی‌هایشان را بی‌جواب گذاشت.

محمدی لائینی تأکید کرد:  باید با یک دیپلماسی مقتدرانه با دشمنان برخورد کرده و پاسخ بدهیم.


*گرد و خاک معادن امروز فقط برای شهروندان است

امام جمعه آمل نیز از قیمت دو برابری شن و ماسه ابراز ناراحتی کرد و گفت: گرد و خاک معادن امروز فقط برای شهروندان است، در حالی کمتر از یکسال قیمت شن و ماسه دوبرار شده است، دادستان باید برای حفظ حقوق بیت المال بعنوان مدعی العموم وارد این داستان شود.

حجت‌الاسلام سید جلیل مرتضویی در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به عملکرد خوب قوه قضایه اظهار کرد: امروز قدرتی که رقم خورده است و برخورد اراذل در دستور کار  قرار گرفته، کار انقلابی است.

وی با بیان اینکه سرنخ اصلی این درگیری ها را مجازات کنید، عنوان کرد: کسانی که دستگیر کردید، عقبه ای دارند، کسانی که  بساط عیش و نوش آنان را فراهم می کنند، شخصی که در هر جای امل درگیری می شود، این شخص سرنخ اصلی است، که اگر با این  فرد برخورد شود بخشی از مشکلات این شهر و شهرهای همجوار حل خواهد شد.

 امام جمعه آمل از دستگاه قضا خواست تا بر قیمت های اجناس کنترل داشته باشند، اظهار کرد:هرچند تعزیرات و مبارزه و گران فروشی نظارت دارند، با این وجود، برای یک کالا پنح قیمت را شاهد هستیم، قالب بازاریان انسان های متدین هستند، برخی ها فرصت طلب هستند که باید با این افراد با شدت تمام برخورد کنیم .

وی از قیمت دو برابری شن و ماسه ابراز ناراحتی کرد و افزود: گرد و خاک معادن امروز فقط برای شهروندان است، در حالی کمتر از یکسال قیمت شن و ماسه دوبرار شده است، دادستان باید برای حفظ حقوق بیت المال بعنوان مدعی العموم وارد این داستان شود  و با ریز بینی برخورد کند.

مرتضوی خاطرنشان کرد: باید برای رفع این مشکلات گام برداریم این جوانانی که دارای اعتیاد هستند به خانواده برگردند  والبته با فرصت طلبان برخورد قاطع شود؛ بطوری که  فکر سودجویی و مال اندوزی نداشته باشند.

وی آمریکا را مدعی دروغین حقوق بشر خواند و تصریح کرد: امریکای که امروز مدعی حقوق بشر به عمد هواپیمای مسافربری ما رو زد، ما این روز را فراموش نمی کنیم و به دنیا نشان دادیم ایران حقوق بشر عملی را بعنوان کرامت انسانی می پذیرد؛ کرامتی که مسلمان یا دینی دیگر فرقی نمی کند و برای انسانی بودن جایگاه والایی قرار داده است.

امام جمعه آمل اظهار کرد: مدعیان دروغین فقط به منافع خود فکر می‌کند، جنگ در یمن، افغانستان، فلسطین، کشور کودک کش، عربستان جاهل، بعنوان مدعیان حقوق بشر سکوت می کنند

 

*برخورد قاطع و جدی قوه قضائیه با زمین‌خواری و جنگل‌خواری

امام جمعه بابل گفت: انتظار مردم این است که قوه قضائیه جدی‌تر و با قاطعیت بیشتر در برابر مفاسد و دفاع از حقوق مردم از قبیل زمین‌خواری، جنگل‌خواری و وقف‌خواری  بایستد.

حجت‌الاسلام حسن روحانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بابل اظهار کرد: معرفت بخشی یکی از کارکرد مهم دین است.

وی با اشاره به اینکه با سه امر جهاد، حج و نماز جمعه مخالفت نکنید، افزود: خدا را شاکریم که این نمازگزاران حضور در نماز جمعه را بر هر امر دیگری ترجیح می‌دهند و در شرایط سخت کرونایی با رعایت پروتکل‌ها در نماز جمعه شرکت می‌کنند.

امام جمعه بابل با بیان اینکه انقلاب اسلامی متکی به افراد و اشخاص نبوده بلکه مردمی است، با تقدیر از زحمتکشان دستگاه قضا تصریح کرد: انتظارات و جایگاه قوه قضائیه بر کسی پوشیده نیست، قوه قضائیه روند رو به ارتقایی بدست آورد، روندی که با ریاست جدید قوه قضائیه حجت‌الاسلام رئیسی بوجود آمد.


این مسئول یادآور شد: انتظار جلوگیری از مفاسد دستگاه‌های دولتی و سلامت دستگاه قضا که انقلابی بودن آن در کنار انجام وظایف، بسیار مهم است می‌رود.

وی با اشاره به اینکه تظاهرات و اعتراضات مردمی از پدیده‌های مهم ایالات متحده است، افزود: این همان نشانه‌های فروپاشی است که رهبر معظم انقلاب فرمودند. 

امام جمعه بابل تصریح کرد: فراموش نمی‌کنیم برجام خواهان دائما وعده می‌دادند که مشکلات شما از بین می‌رود و اما در حال حاضر مردم چیز دیگری را مشاهده می‌کنند.

وی افزود: یکی از محققان گفته در مورد برجام باید کتابی نه برای افتخارآفرینی بلکه برای عبرت آیندگان نوشته شود.

روحانی گفت: کسانی که تصور می‌کردند از طریق مذاکره رفاه مردم فراهم می‌شود، خلاف واقع خیال می‎کردند، زیرا همین برجام وسیله‌ای برای فشار مردم شد، رهبر معظم انقلاب فرمودند که جهت رفع مشکلات این کشور، نباید دست را جلوی دشمنان دراز کنیم بلکه مشکل این کشور در داخل همین کشور و با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی حل می‌شود.


*تلاش جهادی دستگاه قضا برای فروپاشی «بت فساد»


امام جمعه میاندورود نیز به برخورد با فساد در قوه قضاییه اشاره کرد و گفت: گاهی شفافیت هزینه هم دارد وقتی بت فساد در حال شکستن است باندهای فساد ساکت نمی‌نشینند.


حجت الاسلام رضا محمدنسب در خطبه‌های این هفته نماز جمعه میاندورود با اشاره به ششم تیرماه روز جهانی مبارزه با موادمخدر، اظهار کرد: مبارزه با مواد مخدر یک وظیفه همگانی است و نباید فقط از مسئولین انتظار این کار را داشته باشیم.

وی بیان کرد: برای حل معضل مواد مخدر باید ریشه‌ای فکر و حل کنیم و ریشه مواد مخدر در دخانیات است و نباید از آن غافل شد.

امام جمعه میاندورود با بیان اینکه باید کنترل بیشتری روی مرزهای زمینی و دریایی شود تا از ورود مواد مخدر جلوگیری شود، خاطرنشان کرد: امروز مواد مخدر کانون خانواده را تهدید می‌کند و بیشتر طلاق‌ها ریشه در آن دارد.

محمدنسب با اشاره به سالروز ترور نافرجام مقام معظم رهبری، تصریح کرد: منافقین برنامه داشتند که نخبگان کشور را از بین ببرند و با این کار فکر می‌کردند انقلاب از بین می‌رود اما هر بار در مقابل مردم شکست خوردند.

وی به برخورد با فساد در قوه قضاییه اشاره کرد و گفت: گاهی شفافیت هزینه هم دارد وقتی بت فساد در حال شکستن است باندهای فساد ساکت نمی‌نشینند و مطالبی که در شبکه‌های اجتماعی مطرح می‌شود نمونه آنها است اما در قوه قضاییه نیروهای خوبی زیادی داریم و بسیار خوشحالیم که آیت الله رئیسی مبارزه با فساد را از درون قوه شروع کردند.

خطیب جمعه میاندورود نبود قانون و تعارض قوانین را دو عامل مهم ایجاد فساد دانست و افزود: کارشناسان و نخبگان بنشینند و این قوانین را اصلاح کنند.

محمدنسب با بیان اینکه آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر است اما دیگران را متهم به چنین کاری می‌کند، تاکید کرد: امروز آنها دایه‌دار حقوق بشر هستند اما عدالت و حقوق بشر در این کشور رعایت نمی‌شود، سرنگون کردن هواپیمای مسافربری ایران توسط ناوهای آمریکایی نمونه کوچکی از نقض حقوق بشر توسط آمریکا است.

وی بیان کرد: امروز که مبارزه با فساد شدت گرفته است شاهد افزایش نرخ ارز هستیم و باید بررسی شود که چرا اینگونه ارز گران می‌شود.

امام جمعه میاندورود با اشاره به افزایش تحریم‌ها از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا، خاطرنشان کرد: ما همیشه اهل مذاکره بودیم و هستیم اما مذاکره با کسی که پای بند به تعهدات خود نیست عقلانی نیست و برجام عبرتی برای آیندگان است.

 


*مسؤلین مطالبه گندم کاران را هر چه زودتر پرداخت کنند

امام جمعه شهرستان جویبار نیز گفت:با شروع برداشت گندم مسؤلین ضمن خرید محصولات کشاورزان مطالبات مردم را هرچه زودتر پرداخت کنند و ورود دلالان به این حوزه جلوگیری کنند.

آیت‌الله محمدتقی نادعلیزاده در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان جویبار با اشاره به فرا رسیدن هفته قوه قضائیه و شهادت دکتر بهشتی گفت: قوه قضائیه باید عدالت محور و با اقتدار باشد زیرا با این دو مشخصه است که عدالت در جامعه برقرار می‌شود.

وی بیان کرد: شهید بهشتی از باهوش ترین و با استعدادترین فرد در حوزه علمیه بود.

امام‌جمعه جویبار با بیان اینکه شهرستان جویبار همواره با چالش آب روبرو بوده اظهار کرد: مشکل کمبود آب همراه شهرستان جویبار بوده و نیازمند مدیریت در توزیع و مصرف مسؤلین هستیم.

نادعلیزاده تصریح کرد: با شروع برداشت گندم مسؤلین ضمن خرید محصولات کشاورزان مطالبات مردم را هرچه زودتر پرداخت کنند و ورود دلالان به این حوزه جلوگیری کنند.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1621322
ارسال نظر
نظرات