شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 20:04 منتشر شده در مورخ: 1399/04/04 شناسه خبر: 1620897
سرپرست معاونت حمل و نقل ترافیک خبرداد؛

ارائه تسهیلات بانکی برای خروج تاکسی‌های فرسوده در قزوین

ارائه تسهیلات بانکی برای خروج تاکسی‌های فرسوده در قزوین
شیما زرآبادی‌پور سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین گفت: شورای اسلامی شهر قزوین لایحه‌ای را به تصویب رساند تا بر اساس آن، تسهیلات بانکی برای خروج تاکسی‌های فرسوده از ناوگان در نظر گرفته شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به به نقل از صبح قزوین؛ شیما زرآبادی‌پور امروز(چهارشنبه) در جلسه شورای ترافیک استان قزوین اظهار کرد: میدان مادر به دلیل شکل هندسی، نحوه ورود خودروها به میدان و خروج از آن، تصادفات رخ داده در میدان و برخی دلایل دیگر نیازمند اصلاح هندسی است.

وی کاهش آمار تصادفات درون‌شهری و خسارات جانی و مالی ناشی از آن را از جمله اهداف این معاونت عنوان کرد و افزود: در صورت اصلاح هندسی این میدان، علاوه بر کاهش تصادفات، نظم بهتری در ترافیک این محدوده ایجاد می‌شود که از دیگر ثمرات آن روان‌سازی ترافیک در محدوده گسترده‌تر، کاهش اتلاف زمان و صرفه‌جویی در مصرف سوخت است.

زرآبادی‌پور همچنین درباره طرح ورودی بیمارستان کوثر گفت: معاونت ترافیک موضوع حفظ جان شهروندان به ویژه مادران و نوزادان را با عِرق پیگیری می‌کند و در عین حال در تمام راهکارهای پیشنهادی برای ساماندهی ورودی بیمارستان، نصب گیت را الزامی می‌دانیم.

وی ادامه داد: در نهایت حل مشکل ورودی بیمارستان مستلزم همکاری مجموعه‌هایی مانند دانشگاه آزاد اسلامی، بیمه تامین اجتماعی، آستان قدس، بیمارستان کوثر و شرکت توزیع نیروی برق است که در محدوده مکانی یاد شده واقع شده‌اند.

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری در خصوص پروژه ساماندهی خیابان امام خمینی(ره) بیان کرد: برای ساماندهی این خیابان طرح‌های بلندمدت، میان‌مدت و کوتاه‌مدت ترافیکی مورد نظر است که در طرح بلندمدت علاقمند به اجرای طرح‌هایی مانند احداث تراموا هستیم؛ ضمن اینکه در بازه‌ی زمانی میان مدت می‌توان طرح ترافیک ساعتی و در کوتاه مدت برنامه‌هایی مانند مناسب‌سازی پیاده‌روها و افزایش جذابیت پیاده‌روی را به اجرا درآورد.

زرآبادی‌پور با بیان اینکه راهبرد ما در این خیابان توسعه پارکینگ نیست، تصریح کرد: باید بحث روانی ناشی از ترافیک را هم مد نظر داشت.

وی در بخش دیگری از این نشست در خصوص تاکسی‌های فرسوده سطح شهر گفت: شورای اسلامی شهر قزوین لایحه‌ای را به تصویب رساند تا بر اساس آن، تسهیلات بانکی برای خروج تاکسی‌های فرسوده از ناوگان در نظر بگیرد.

زرآبادی‌پور با اشاره به تردد تاکسی‌های فرسوده با وضعیت فنی و ظاهری نامناسب در سطح شهر بر اهمیت همکاری نهادهای مربوطه در ساماندهی آنها تاکید کرد.

میدان مادر قزوین اصلاح هندسی می‌شود

 همچنین در این جلسه وضعیت ترافیکی میدان مادر، طرح بازآفرینی سبزه میدان و پروژه ساماندهی خیابان امام خمینی(ره)، طرح ورودی بیمارستان کوثر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اصلاح هندسی میدان مادر با توجه به تصادفات و وضعیت ترافیکی آن در نشست یاد شده به تصویب رسید و حضار نظرات و پیشنهادهای خود را برای بهبود وضعیت ترافیکی این میدان ارائه کردند.

در بخش دیگری از این جلسه مقرر شد در پروژه ساماندهی خیابان امام خمینی(ره) جلب رضایت ساکنان این خیابان در دستور کار جدی متولی ترافیکی شهرداری قرار گیرد.

همچنین در خصوص موضوع طرح ترافیکی ورودی بیمارستان کوثر نیز مقرر شد علاوه بر همکاری حداکثری ادارات واقع در آن محدوده، تا زمان اتخاذ تصمیم نهایی، معاونت ترافیک طرح خود را به منظور جلب همکاری آستان در مدیریت ترافیک بیمارستان و اختصاص راه دسترسی به بیمارستان از سوی آستان قدس در اختیار آن نهاد قرار دهد.

موضوع تاکسی‌های فرسوده به عنوان بخش پایانی این نشست مورد بررسی قرار گرفت که در جریان آن متولیان نظارت بر تاکسیرانی شهرداری خواستار افزایش نظارت پلیس بر معاینه فنی خودروها، همکاری آن نهاد در جمع‌آوری این تاکسی‌ها و محدود کردن مکان اخذ معاینه فنی برای این تاکسی‌ها به مراکز معتبر و متعهد شدند.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1620897
ارسال نظر
نظرات