شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 13:47 منتشر شده در مورخ: 1399/04/04 شناسه خبر: 1620840
اسلامی در حاشیه جلسه هیئت دولت خبر داد:

تفاهم نامه ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی/ تخصیص بسته مالی مسکن به آسیب دیدگان از کرونا

تفاهم نامه ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی/ تخصیص بسته مالی مسکن به آسیب دیدگان از کرونا
وزیر راه و شهرسازی گفت: در جلسه وزارت راه و شهرسازی با انبوه سازان کشور در اتاق بازرگانی تهران، تفاهم نامه احداث ۲۰ هزار واحد امضا شده است که به سرعت شروع خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت، گفت: ۲۵۰ هزار هکتار زمین متوقف شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن آزاد و در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت.

وی افزود: توافقنامه آزاد سازی این زمین‌ها امضا شده که البته این توافق برای عرضه فراوان زمین و ساخت مسکن در نقاط متعدد در دستور کار بوده است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تهران بیشترین کمبود زمین را داشته است گفت: در جلسه وزارت راه و شهرسازی با انبوه سازان کشور در اتاق بازرگانی تهران، تفاهم نامه احداث ۲۰ هزار واحد امضا شده است که به سرعت شروع خواهد شد.

اسلامی با اشاره به دستوراتی که برای ساماندهی زمین و مسکن طبق ماده ۶ قانون صادرشده است افزود: در این قانون همه سازمان‌ها مکلف به واگذاری زمین‌های مازاد خود به وزارت راه و شهرسازی شدند، هم اکنون این زمین‌ها شناسایی و به وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها اعلام شده است و اسناد این زمین‌ها درحال انتقال به نام وزارت راه و شهرسازی است.

وی در خصوص تمهیدات مربوط به اجاره‌بها، گفت: در خصوص اجاره‌بها باید ضوابطی تنظیم شود که بتوان بازار آن را از لجام گسیختگی خارج کرد به همین منظور در ستادهای مربوطه با حضور رئیس جمهور و معاون اول بررسی‌ها صورت گرفته و به دنبال تصویب این ضوابط در جلسات ستاد کرونا هستیم.

وزیر راه وشهرسازی افزود: تمدید و تنظیم قراردادهای اجاره مسکن به نحوی که مردم با مشکل مواجه نشوند و ارائه بسته مالی براساس ضوابط مشخص به مالکان با تعهدمستاجران به صورت کمک ودیعه از جمله طرح‌های مورد بررسی برای ساماندهی بازار اجاره بها است.

اسلامی با بیان اینکه به دنبال تصویب این طرح‌ها هستیم، گفت: در طرح بسته مالی پرداخت کارمزد بانکی توسط مستاجر انجام خواهد شد و اصل پول در پایان قرارداد به بانک مستردد می‌شود البته این طرح به اقشاری که درآمد آن‌ها به دلیل کرونا با مشکل مواجه شده، کمک خواهد کرد.

 

انتهای پیام/ک

https://old.dana.ir/1620840
ارسال نظر
نظرات