شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 16:38 منتشر شده در مورخ: 1399/04/03 شناسه خبر: 1620572
رئیس اتحادیه صنف مرغ و تخم فروشان مرکز مازندران خبر داد؛

افزایش قیمت نهاده‌ها عامل گرانی مرغ و تخم مرغ در بازار/ مرغ کیلویی 18 هزار و 500 تومان!

افزایش قیمت نهاده‌ها عامل گرانی مرغ و تخم مرغ در بازار/ مرغ کیلویی 18 هزار و 500 تومان!
کامران هاشمی از جهش قیمتی مرغ و تخم مرغ در بازار مازندران خبر داد و گفت: علت اصلی این افزایش قیمت، کمبود نهاده‌های دامی و متعاقب آن افزایش چند برابری قیمت‌ها در بازار نهاده‌ها است که اثر مستقیمی روی قیمت تمام شده مرغ و تخم مرغ گذاشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کامران هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ از جهش قیمتی مرغ و تخم مرغ در بازار مازندران خبر داد.

وی افزود: طی روز های اخیر قیمت مرغ و تخم مرغ در حال طی روند صعودی و تنش‌های قیمتی رو به بالا قرار گرفته است.

رئیس اتحادیه صنف مرغ و تخم فروشان مرکز مازندران خاطرنشان کرد: علت اصلی این افزایش قیمت، کمبود نهاده‌های دامی و متعاقب آن افزایش چند برابری قیمت‌ها در بازار نهاده‌ها است که اثر مستقیمی روی قیمت تمام شده مرغ و تخم مرغ گذاشته است.

هاشمی در خصوص تازه ترین قیمت مرغ  در بازار اظهار کرد: در حالی که قیمت هر کیلو مرغ در هفته گذشته به مرز 13 هزار تومان رسیده بود، طی روزهای اخیر با چند نوبت تغییر رو به بالا، امروز به کیلویی 18 هزار و 500 تومان رسیده است.

وی ادامه داد: قیمت هر کیلو مرغ در حالیکه طی روز گذشته 1000 تومان افزایش یافته بود، در بازار امروز نیز مجددا با افزایشی دو هزار تومانی همراه شد.

رئیس اتحادیه صنف مرغ و تخم فروشان مرکز مازندران بیان کرد: هر شانه تخم مرغ نیز در بازار امروز 25 هزار تومان و هر دانه 900 تومان در خرده فروشی‌ها به مشتریان عرضه می‌شود.

هاشمی گفت: افزایش چند برابری علوفه و نهاده‌های دامی به ویژه سویا در صنعت مرغداری، عامل اصلی گرانی حال حاضر مرغ و تخم مرغ در بازار است.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1620572
ارسال نظر
نظرات