شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 21:24 منتشر شده در مورخ: 1399/04/01 شناسه خبر: 1619940
رئیس سازمان صنعت مازندران اعلام کرد

جذب تنها 20 درصد تسهیلات کرونایی برای واحدهای صنفی مازندران

جذب تنها 20 درصد تسهیلات کرونایی برای واحدهای صنفی مازندران
حسین‌قلی قوانلو گفت: چون کمک‌ها دولت قرار شد برای حفظ اشتغال داده شود و به‌دلیل اینکه واحدهای صنفی ما بیمه شده آنچنانی ندارند 20 درصد هم در استان جذب نشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، حسین‌قلی قوانلو عصر امروز در مراسم روز اصناف و در جمع روسای اتحادیه‌ها و اتاق اصناف میاندورود با اشاره به وجود ویروس کرونا و تهیه اقلام بهداشتی، اظهار کرد: ما از تولید 200 هزار ماسک در روز به دو میلیون ماسک در روز رسیدیم و از این بابت مشکلی نداریم و با قیمت مناسب به اندازه کافی در دسترس قرار دارد.

قوانلو بیان کرد: بخشی از افزایش آمار کرونا مربوط به افزایش مراودات اجتماعی است به همین دلیل اصناف پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند چون آنها بیشتر از همه در معرض ابتلا قرار دارند.

وی با بیان اینکه اصناف یکی از بخش‌های مهم اقتصاد کشور هستند، افزود: 170 هزار واحد صنفی 17 درصد تولید ناخالص داخلی استان را به مبلغ حدود هزار و 400 میلیارد تومان تشکیل می‌دهد این در حالی است که در بخش صنعت با همه کمک‌هایی که می‌شود 14 درصد تولید ناخالص استان را تشکیل می‌دهد.

قوانلو با اشاره به اینکه اصناف کمترین وابستگی را به دولت دارد، گفت: واحدهای تولیدی 15 درصد و اصناف 26 درصد اشتغال استان را ایجاد کردند و بخشی است که بدون کمک دولت پا گرفته و همیشه بار مشکلات کشور روی اصناف بوده است.

وی با بیان اینکه 75 درصد واحدهای صنفی ما دو ماه بسته بودند اما در کمک به بیمارستان‌ها اولین واحدهایی که پای کار برای کمک آمدند اصناف بودند، تصریح کرد: 160 دستگاه کمک تنفسی و 60 دستگاه ونتیلاتور توسط بخش خصوصی خریداری و تحویل بیمارستان‌ها شد.

قوانلو درباره چرایی کمک نکردن دولت به واحدهای صنفی، گفت: دولت قرار شد 75 هزار میلیارد تومان کمک قرض الحسنه داشته باشد که 25 هزار میلیارد تومان همان تسهیلات قرض الحسنه یکی دو میلیون تومانی بود و بقیه قرار شد تسهیلات 12 درصد بدهد که از آن هزار و 560 میلیارد تومان سهم مازندران است.

وی با بیان اینکه اگر واحدهای صنفی اعلام می‌کنند که چرا برای ما پیامک نیامد به‌دلیل این است که واحدهای صنفی ما بیمه شده آنچنانی ندارند چون این کمک‌ها قرار شد برای حفظ اشتغال داده شود، اظهار کرد: شاید از این مقدار 20 درصد هم در استان جذب نشد به همین دلیل ما از طرف وزارت صمت به ستاد کرونا کشور پیشنهاد دادیم که این جذب نخواهد شد چون اکثر واحدهای صنفی ما خویش کارفرما هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به اینکه حفظ جان مردم اولویت اول نظام است و اگر موارد ابتلا افزایش پیدا کند احتمال بازگشت محدودیت‌ها وجود دارد، خاطرنشان کرد: هیچ یک از واحدهای تولیدی ما بر اثر کرونا تعطیل نشدند و اگر تعطیل شدند خودشان تصمیم به این کار گرفتند و تنها واحدهای صنفی با دستور تعطیل شدند.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1619940
ارسال نظر
نظرات