شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 11:08 منتشر شده در مورخ: 1399/04/01 شناسه خبر: 1619737
فرمانده سپاه ناحیه امام رضا(ع) خبرداد

توزیع ۴میلیارد تومانی کمک مومنانه در شهرستان البرز

توزیع ۴میلیارد تومانی کمک مومنانه در شهرستان البرز
سرهنگ اسماعیل طاهرخانی،فرمانده سپاه ناحیه امام رضا(ع) شهرستان البرز گفت: رزمایش کمک مومنانه در سه مرحله صورت گرفت و بیش از چهار میلیارد تومان کمک‌های نقدی و غیرنقدی در اختیار اقشار آسیب دیده قرار گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ اسماعیل طاهرخانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: در رزمایش کمک مومنانه نهادهای مختلف دولتی و خصوصی به همراه مردم با لبیک به فرمایشات رهبر انقلاب چهار میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان کمک در اختیار اقشار آسیب دیده از بحران کرونا قرار دادند و برگ زرینی از همدلی و نوع دوستی را رقم زدند.

فرمانده سپاه ناحیه امام رضا(ع) شهرستان البرز در ادامه تصریح کرد: ۳۱۰۰ عدد بطری حاوی محلول ضدعفونی کننده به ارزش ۳۱۰ میلیون تومان جهت مبارزه با کرونا در اختیار مردم قرار گرفت و بیش از ۵۴ هزار عدد ماسک در بین نیازمندان توزیع شد.

وی عنوان کرد: به کارگیری کارگاه‌های خیاطی برای تولید انبوه ماسک، دستکش و گان زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی از دیگر کارهای حوزه‌های مقاومت بسیج و سپاه ناحیه امام رضا (ع) شهرستان البرز بوده است.

شناسایی ۷۲۸ خیّر در رزمایش کمک مومنانه

این مقام مسئول گفت: شناسایی ۷۲۸ خیر در رزمایش کمک مومنانه از دیگر کارهای آماری جامعه هدف بود که در شرایط‌ حاد و بحرانی می‌توان با آنان مرتبط شد، در گذشته بانک جامع از خیرین وجود نداشت و برای دسترسی به آنان با مشکلاتی مواجه بودیم.

وی تاکید کرد: خیرین همواره در شرایط دشوار دست توانمند خویش را با نگاه الهی از مردم آسیب دیده دریغ نکردند.

طاهرخانی افزود: در برخی موارد افرادی شناسایی شدند که نیاز آنان با کالای غیرنقدی برآورده نمی‌شد از این رو با کمک خیرین و مردم و آورده‌های سپاه ۴۲۴ مورد کمک نقدی به ارزش ۶۸ میلیون تومان انجام شد.

وی تصریح کرد: ۳۲۵ مورد بخشودگی اجاره بها در سطح شهرستان با رایزنی سپاه و حوزه‌های بسیج صورت گرفته که شامل باشگاه‌های ورزشی و املاک تجاری مسکونی به ارزش ریالی۴۳۰ میلیون تومان از دیگر کارهای انجام شده برای اقشار و مشاغل آسیب دیده از کرونا است.

فرمانده سپاه ناحیه امام رضا(ع) شهرستان البرز عنوان کرد: بسته‌های معیشتی توزیع شده شامل 12 هزار و  792 مورد بوده که ارزش ریالی آن دو میلیارد و ۶۷۸ میلیون تومان بوده و اقشار آسیب دیده از بحران کرونا حداقل اقلام مورد نیاز را دریافت کردند.

تشکیل ۱۰۱ قرارگاه برای برگزاری رزمایش کمک مومنانه 

وی ابراز کرد: بانک جامع و خوبی توسط حوزه‌های مقاومت بسیج از افراد آسیب دیده و مستضعف در اختیار ما قرار داده شد که برای ساماندهی و کاهش فقر در این جمعیت سپاه پاسداران به عنوان سربازان انقلاب در کنار مردم و مسئولان آماده فداکاری است.

فرمانده سپاه ناحیه امام رضا(ع) شهرستان البرز گفت: ۱۰۱ قرارگاه برای کمک مومنانه در زمینه‌های مختلف در سطح شهرستان البرز دایر شد.

وی عنوان کرد: خیرین بیش از ۳۰۰ کیلو شیرینی به صورت رایگان در اختیار نیازمندان قرار دادند و 22 هزار و 530 پرس غذای گرم و نزدیک ۲۰ میلیون تومان نان رایگان بین مردم توزیع کردند.

طاهرخانی بیان کرد: توزیع ۸۴۱۲ کیلوگوشت، هشت میلیون خدمات دندانپزشکی و درمانی، پرداخت قبض نیازمندان و ۵۰ قلم جهیزیه از دیگر کارهای صورت گرفته در رزمایش کمک مومنانه حوزه‌های مقاومت بسیج و سپاه ناحیه البرز بوده است.

وی در پایان گفت: از فرمانداری، بخشداری، ائمه جمعه، مساجد، ادارات خیرین، فعالین اقتصادی و مردم که در لبیک به ندای رهبر انقلاب ما را یاری کردند تقدیر و تشکر می‌کنیم و از خدای متعال برای همگی توفیق روز افزون مسئلت دارم.

انتهای پیام

 

https://old.dana.ir/1619737
ارسال نظر
نظرات