شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 14:12 منتشر شده در مورخ: 1399/03/31 شناسه خبر: 1619470
در تداوم رزمایش کمک مومنانه انجام شد؛

جهادگران بسیج جامعه پزشکی سیستان وبلوچستان در خط مقدم جبهه های سلامت/ از ضدعفونی منازل مبتلایان تا غربالگری اماکن عمومی

جهادگران بسیج جامعه پزشکی سیستان وبلوچستان در خط مقدم جبهه های سلامت/ از ضدعفونی منازل مبتلایان تا غربالگری اماکن عمومی
فاطمه کمیلی، جانشین بسیج جامعه پزشکی سیستان وبلوچستان گفت: جهادگران بسیج جامعه پزشکی استان از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا تاکنون در خط مقدم جبهه های سلامت مشغول به ارائه خدمات به مردم می باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فاطمه کمیلی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: در تداوم ارائه خدمات این قشر از بسیج برای پیشگیری از ویروس منحوس کرونا و اهدای بسته های معیشتی به خانواده های آسیب دیده از ویروس تاکنون اقدامات شایانی بابکارگیری 197 گروه جهادی انجام شده است.

وی بیان کرد: گروه‌های جهادی بسیج جامعه پزشکی استان با تلاش‌های شبانه روزی خود تاکنون طی 47 دوره اقدام به ضدعفونی و گندزدایی مکان‌های عمومی، مدارس، مساجد و اماکن مذهبی کرده اند.

این مقام مسئول ادامه داد: توزیع هزار و 105 بسته بهداشتی و 38 هزار و 484 لیتر محلول ضدعفونی، 2 هزار و 755 برگ بروشور آموزشی و هزار و 500 نفر آموزش چهره به چهره عمومی از دیگر اقدامات انجام شده در راستای قطع زنجیره کرونا بوده است.

وی تصریح کرد: همکاری در راه اندازی یک کارگاه تولید مواد ضدعفونی از دیگر برنامه ها جهت کنترل این ویروس است، همچنین توزیع 13 هزار و 800 عدد ماسک و 18 هزار دستکش دیگر اقدام انجام شده توسط26 گروه جهادی بسیج جامعه پزشکی در اقصی نقاط استان می باشد.


کمیلی توزیع 202 سبد‌معیشتی و غذایی و 432 بسته افطاری را یکی دیگر از اقدامات دانست و گفت: مبلغی به میزان ۹۴ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال نیز از طریق خیرین برای انجام اموراتی مبنی بر مبارزه با کرونا جذب شده است.


جانشین بسیج جامعه پزشکی استان در ادامه خاطر نشان کرد: کارشناسان بسیج جامعه پزشکی در سیستان وبلوچستان علاوه بر انجام تب سنجی و غربالگری 36 هزار و 813 نفر، به توزیع پمفلت‌های آموزشی در خصوص علائم بیماری و راه‌های پیشگیری و کنترل و آموزش مردم پرداختند؛ همچنین علاوه بر معرفی افراد مشکوک به مراکز درمانی اقدام به ضدعفونی منازل بیماران کرونایی و اهدای 50 دست لباس ایزوله به بیمارستان های استان کردند.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1619470
ارسال نظر
نظرات