شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 11:48 منتشر شده در مورخ: 1399/03/29 شناسه خبر: 1618973
رئیس واحد قرآن و عترت ارشاد اسلامی زنجان:

شورای گسترش فرهنگ قرآنی در استان زنجان تشکیل شد

شورای گسترش فرهنگ قرآنی در استان زنجان تشکیل شد
ابراهیم قاسمی، رئیس واحد قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: شورای گسترش فرهنگ قرآنی در استان زنجان تشکیل و اهداف، سیاست‌ها و راهبردهای توسعه قرآنی از مهمترین اهداف این شورا محسوب می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابراهیم قاسمی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار  موج رسا; اظهار داشت: برنامه‌های قرآنی از هفته آینده با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برخی مناطق شهری و با کمترین تعداد برگزار می شود.

 
وی با بیان اینکه با شیوع بیماری کووید 19 برنامه‌های قرآنی در فضای مجازی برگزار می شد، افزود: موسسات قرآنی استان برنامه‌های مختلفی را در سه ماه گذشته در فضای مجازی برگزار کردند.
 
این مسئول خاطرنشان کرد: در شورای فرهنگ عمومی استان زنجان نیز برنامه‌های قرآنی استان به تصویب رسید و قرار است این برنامه‌ها در صورت اختصاص اعتبار لازم اجرایی شود.
 
رئیس واحد قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان تصریح کرد: شورای گسترش فرهنگ قرآنی در استان زنجان تشکیل و اهداف، سیاست‌ها و راهبردهای توسعه قرآنی از مهمترین اهداف این شورا محسوب می‌شود.
 
قاسمی بیان داشت: این شورا به منظور ساماندهی و هماهنگی فعالیت‌های قرآنی تشکیل شده است و مصوبات آن قابل اجرا است که در این زمینه طرح‌ها و برنامه‌های خوبی تدارک دیده می شود.
 
وی با بیان اینکه طرح‌های قرآنی دستگاه‌های اجرایی جمع‌آوری شده است، افزود: طرح‌ها با تصویب این شورا در استان در حوزه قرآن اجرایی می‌شود.
 
این مسئول خاطرنشان کرد: یک موسسه قرآنی از ابهر و دو موسسه قرآنی از زنجان برنامه‌های مختلفی را در فضای مجازی برگزار کردند.
 
رئیس واحد قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان یادآور شد: به مناسبت هفته قرآن و عترت نیز ویژه برنامه‌ای در نظر گرفته شده است که در صورت تصویب اجرایی می‌شود.
 
قاسمی با اشاره به فعالیت 47 موسسه قرآنی در استان زنجان، افزود: امسال نیز درخواست‌های برای راه‌اندازی موسسات قرآنی ارائه شده است که در صورت داشتن شرایط لازم، مجوزهای لازم ارائه می‌شود.
 
وی خاطرنشان کرد: موسسات قرآنی استان در روستاها نیز برنامه‌ها را برگزار می‌کنند که از دو روز گذشته نامه‌ای مبنی برای آغاز فعالیت‌های قرآنی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ارائه شده است.
انتهای پیام/
https://old.dana.ir/1618973
ارسال نظر
نظرات