شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 16:44 منتشر شده در مورخ: 1399/03/28 شناسه خبر: 1618863
دانا خبر می‌دهد؛

مصرف بنزین اوج گرفت/ افزایش مصرف بنزین تا 70 میلیون لیتر در روز

مصرف بنزین اوج گرفت/ افزایش مصرف بنزین تا 70 میلیون لیتر در روز
پس از آنکه دولت اجازه داد تا شرایط قرنطینه کاهش یابد شاهد رشد دوباره مصرف بنزین در کشور هستیم به طوریکه مصرف بنزین که به 45 میلیون لیتر در روز رسیده بود این روزها به 70 میلیون لیتر رسیده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پس از آنکه دولت اجازه داد تا شرایط قرنطینه کاهش یابد شاهد رشد دوباره مصرف بنزین در کشور هستیم. پیش از این مسئولان شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی اعلام کرده بودند مصرف بنزین به حدود 45 میلیون لیتر در روز رسیده است و این درحالی بود که تولید بنزین در کشور از 110 میلیون لیتر نیز گذشته است.

اما در حال حاضر مصرف بنزین دوباره رونق گرفته و به حدود 70 میلیون لیتر در روز رسیده است.

ناصر رئیسی فرد رئیس انجمن صنفی جایگاه داران با تاکید بر اینکه با وجود افزایش مراجعات به جایگاه‌های سوخت و افزایش مصرف بنزین همچنان پروتکل‌های بهداشتی در پمپ‌بنزین‌ها رعایت می‌شود، افزود:‌ مواد ضدعفونی‌کننده برای سطوح مختلف مانند نازل‌ها در اختیار جایگاه‌های سوخت قرار گرفته است.

رئیسی‌فرد گفت: کارکنان نیز اصول بهداشتی را رعایت می‌کنند و در جایگاه‌ها دستکش یکبار مصرف و یا کیسه فریزر در اختیار مراجعان قرار می‌گیرد.

وی تاکید کرد:‌ کارکنان جایگاه‌ها سعی می‌کنند فاصله اجتماعی را رعایت کنند اما برخی مشتریان این اصول را نادیده می‌گیرند و بدون ماسک به پمپ‌بنزین‌ها مراجعه می‌کنند.

رییس انجمن شرکت‌های زنجیره‌ای توزیع فرآورده‌های نفتی یکی از راه‌های مقابله با کرونا در پمپ‌بنزین‌ها را اتصال کارت های سوخت به کارت بانکی دانست و گفت: اما تغییری در کارت سوخت و نحوه پرداخت ایجاد نمی‌شود.  
به گفته رئیسی‌فرد اگر کارت‌های بانکی جایگزین کارت‌های سوخت شود، ‌علاوه بر رعایت بهداشت و کاهش حضور در جایگاه‌های سوخت، سرعت سوختگیری افزایش پیدا می‌کند و در شرایط کرونا پروتکل‌های بهداشتی نیز به اجبار رعایت خواهد شد.

وی افزود:‌ از سال ۸۵ تقاضا کردیم به جای صدور کارت سوخت، ‌کارت بانکی به عنوان بستری برای واریز سهمیه بنزین استفاده شود، اما تاکنون جز در مواردی محدود این کار انجام نشده است.

رئیسی‌فرد تاکید کرد:‌ در حالی که مراجعه به پمپ‌بنزین‌ها افزایش پیدا کرده اما با رعایت اصول بهداشتی،‌ هیچ مورد فوتی از کارکنان جایگاه‌ها به دلیل ابتلا به کرونا گزارش نشده است.

این گزارش حاکی است با کاهش مصرف بنزین به دلیل شیوع بیماری کرونا کارشناسان بیم این را داشتند که دولت دوباره عرضه سوخت با کارت را از دستور کار خارج کنند و شرایط به حالت قبل بازگردد که ظاهرا با افزایش مصرف بنزین این نگرانی دیگر وجود ندارد اما مسئله اصلی موضوع اصلاح سهمیه بندی بنزین است که به نظر می رسد نمایندگان فعلی مجلس به دنبال طرحی هستند که سهمیه بندی سوخت را اصلاح کنند به طوریکه اگر شرایط فراهم شود به دنبال تخصیص سهمیه به هر فرد هستند.

اکنون که کمیسیون انرژی مجلس تعیین تکلیف شده است به گفته برخی از اعضای این کمیسیون طرح اصلاح سهمیه بندی بنزین در دستور کار نمایندگان مجلس و اعضای این کمیسیون قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1618863
ارسال نظر
نظرات