شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 10:15 منتشر شده در مورخ: 1399/03/28 شناسه خبر: 1618765
معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام کرد

افزایش نگرانی‌ها از کاهش رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی/افراد سالم ماسک بزنند

افزایش نگرانی‌ها از کاهش رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی/افراد سالم ماسک بزنند
حامد روحانی‌زاده از افزایش نگرانی ها از کاهش رعایت فاصله گذاری اجتماعی خبر داد و گفت: فرهنگ رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باید همه گیر شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حامد روحانی‌زاده در گفت و گو با بلاغ با بیان اینکه فردی که از ماسک استفاده می‌کند یک چهارم ابتلا به بیماری را کاهش می‌دهد، افزود : بر خلاف روز‌های اول که فقط به افراد مشکوک گفته می‌شد از ماسک استفاده کنند، اکنون افراد سالم هم باید از ماسک استفاده کنند.

وی با بیان اینکه رعایت اصول بهداشتی همچنان مورد تاکید است، گفت: گرمای هوا ربطی به کاهش بیماری و ضعیف شدن ویروس کرونا ندارد و افراد فکر نکنند کرونا در فصل گرما تمام می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان این که برگزاری مراسم‌های شلوغ کانونی موجب انتشار بیماری می گردد و فاصله گذاری اجتماعی باید همواره مورد توجه قرار گیرد، افزود: فرهنگ رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باید همه گیر شود و با رعایت بهداشت می‌توان با این ویروس مقابله کرد.

وی تاکید کرد: شدت کشندگی بیماری نسبت به قبل کم نشده است و به علت رعایت کردن مردم فقط تعداد مبتلایان نسبت به روز‌های اول بیماری کمتر شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: از تعطیلات عید فطر تاکنون، شاهد افزایش ورود مسافران و کاهش فاصله گذاری اجتماعی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی هستیم که این موضوع نگران کننده است و به افزایش تعداد بیماران کرونایی در استان می‌انجامد.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1618765
ارسال نظر
نظرات