شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 19:28 منتشر شده در مورخ: 1399/03/25 شناسه خبر: 1618088

تعلیق کمک های پزشکی به یمن توسط سازمان ملل!

تعلیق کمک های پزشکی به یمن توسط سازمان ملل!
سازمان ملل متحد به دلیل فقدان سرمایه، سه چهارم از کمک های پزشکی به یمن را به حالت تعلیق درآورد. شمار عفونت و آلودگی های ناشی از کووید19 به ویژه در مناطقی که تحت کنترل دولت نیستند بالاتر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از"تیتریک"؛ سازمان ملل متحد (UN) به دلیل فقدان سرمایه، سه چهارم از کمک های پزشکی به یمن را به حالت تعلیق درآورد.

"روپرت کالویل" سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر هشدار داده که سازمان ملل متحد مجبور به تعلیق سه چهارم از برنامه های کمک های پزشکی به کشور جنگ زده یمن خواهد شد، مگر اینکه به زودی سرمایه گذاری اضطراری را ایمن کند.

وی گفت: "در حال حاضر، 41 برنامه از این دست در این کشور خاورمیانه که سیستم بهداشت و درمان داشته اما نابود شده در حال اجرا است و بیش از 30 برنامه متوقف شد.

کالویل با درخواست کمک بین المللی برای فراهم آوردن آسایش فوری افزود: "دفتر ما گزارش هایی مبنی بر عدم پذیرش بیماران دارای مشکلات تنفسی و تب بالا در بیمارستان ها دریافت کرده است. فقدان تختخواب، کمی تجهیزات و پرسنل و بی دارویی وجود دارد. مواد ضد عفونی کننده و آب بهداشتی نیز کم است."

یمن به طور رسمی، حدود 500 مورد کووید19 ثبت کرده، اما سازمان ملل معتقد است که عدم انجام آزمایش به این معنا است که شمار عفونت و آلودگی ها به ویژه در مناطقی که تحت کنترل دولت نیستند بالاتر از این است.

 

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1618088
ارسال نظر
نظرات