شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 16:08 منتشر شده در مورخ: 1399/03/23 شناسه خبر: 1617426
در خطبه‌های نماز جمعه مازندران مطرح شد؛

ابرقدرتی آمریکا توخالی بود/اجازه نمی‌دهیم مبارزات حاج قاسم ناتمام بماند

ابرقدرتی آمریکا توخالی بود/اجازه نمی‌دهیم مبارزات حاج قاسم ناتمام بماند
رضا محمدنسب گفت: بسیاری در داخل و خارج دل‌بسته به آمریکا بودند، امروز آمریکا خودش گرفتار مشکلاتش شده و مردم این کشور از بی‌عدالتی در رنج هستند و این ابرقدرتی که درست کردند، ابرقدرت توخالی بیشتر نبوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، حجت الاسلام رضا محمدنسب در خطبه‌های نماز جمعه میاندورود با اشاره به سالروز تشکیل شورای انقلاب فرهنگی از سوی امام(ره) در سال 59، اظهار کرد: اگر به دنیا نگاه کنیم هر حادثه‌ای اتفاق می‌افتد زیربنای آن به مسائل فرهنگی آن کشور برمی‌گردد.

وی بیان کرد: بسیاری در داخل و خارج دل‌بسته به آمریکا بودند، امروز آمریکا خودش گرفتار مشکلاتش شده و مردم این کشور از بی‌عدالتی در رنج هستند و این ابرقدرتی که درست کردند، ابرقدرت توخالی بیشتر نبوده است.

امام جمعه میاندورود خاطرنشان کرد: یکی از کارهایی که امام(ره) کردند این بود که گفتند "نه شرقی نه غربی" یعنی وابسته به فرهنگ غرب و شرق نباشیم اگر امروز می‌خواهیم به این شعار عمل کنیم باید برگردیم به فرهنگ ناب محمدی.

محمدنسب با اشاره به 27 خرداد سالروز تشکیل جهاد کشاورزی، تصریح کرد: اگر مسئولان اجرایی کشور به این فرمان امام(ره) عمل کنند، اگر روزی دور تا دور کشور را دیوار بکشیم نیاز به کشورهای دیگر نداریم.

وی افزود: اگر مسئولان مصمم باشند و دست دلالان را قطع کنند و هزینه‌ای که برای واردات برنج می‌کنند را به کشاورزان سه استان شمالی بدهند می‌توانیم علاوه بر تامین برنج کشور، نیاز کشورهای مشترک المنافع را نیز تامین کنیم.

محمدنسب گفت: در زمایش مومنانه آمدیم و خواستیم به آسیب دیدگان کمک کنیم اما بجای اینکه برنج ایرانی توزیع کنیم برنج خارجی توزیع شد.

امام جمعه میاندورود در پایان با اشاره به سختی تولید برنج، خاطرنشان کرد: هزینه تولید برنج هر سال بیشتر می‌شود اما قیمت آن متناسب با هزینه کرد افزایش پیدا نمی‌کند و این باعث دلسردی کشاورزان می‌شود.


*با ترامپ دیوانه و امریکا هیچ مذاکره‌ای نداریم


امام جمعه پل‌سفید نیز گفت: ما با ترامپ دیوانه و امریکا هیچ مذاکره‌ای نمی‌کنیم و پایبند خون شهید سردار دل‌ها هستیم و اجازه نمی‌دهیم مبارزات حاج قاسم بی‌نتیجه و ناتمام بماند و راه سردار دل‌ها ادامه دارد.

حجت الاسلام احمد قربانی در نخستین  نمازجمعه شهر پل‌سفید بعد از تعطیلی موقت چند ماهه پس از شیوع بیماری کرونا  با اشاره به شیوع ویروس منحوس کرونا که کشور ایران  و کل جهان اظهار کرد: این ویروس ملت ایران را به خدا نزدیک است و مردم به مرگ اندیشیدند.
 
وی با اشاره رعب و وحشت مردم از ویروس کرونا خاطرنشان کرد: در کنار رعب و وحشتی که کرونا ایجاد کرد همکاری و همدلی را در میان مردم و مسئولان  افزایش داد که بسیار هائز اهمیت است، این همکاری و همدلی که ایجاد شده بسیاری از اختلافات را بین برد.
 
امام جمعه پل‌سفید با تاکید بر اینکه در دوران شیوع بیماری کرونا، نهضتی بی‌نظیر در کشور خلق شد که در تاریخ ثبت می‌شود، افزود: کشورهای نظیر امریکا و روسیه  مدعی در علم پزشکی در مقابل این بیماری کاری از پیش نبردند اما ملت ایران با همدلی، ایثار و گذشت زیبایی‌های بسیاری را خلق کردند.
 
قربانی با اشاره به اینکه مردم کشورهای اروپایی  برای در امان ماندن از بیماری کرونا در کف خیابان‌ها می‌نشستند و کشیش‌ها برای آنها دعا می‌خوانند، گفت: این در حالی است که بیش از این همان‌ها مردم ایران را به دلیل زیارت حرم امامان معصوم و توسل به ائمه خرافاتی می‌نامیدند.
 
وی ضمن تقدیر و تشکر از کادر بهداشت و درمان شهرستان سوادکوه، فرماندار، شهردار و پرسنل شهرداری پل‌سفید که در گندزدایی و کار جهادی در مبارزه با ویروس کرونا تلاش مضاعف داشتند، افزود: پرسنل شهرداری علاوه بر گندزدایی در کمک مومنانه و پشتیبانی از ایست و بازرسی‌ها و فاصله‌گذاری‌های اجتماعی نقش مهمی را ایفا کردند.
 
امام جمعه مرکز شهرستان سوادکوه با اشاره به شهادت سردار بزرگ دل‌ها سپهبد حاج قاسم سلیمانی به دستور دشمنان به شهادت رسید، تصریح کرد: ما با ترامپ دیوانه و امریکا هیچ مذاکره‌ای نمی‌کنیم و پایبند خون شهید سردار دل‌ها هستیم و اجازه نمی‌دهیم مبارزات حاج قاسم بی‌نتیجه و ناتمام  بماند و راه سردار دل ها ادامه دارد.
 
این مسئول به تلاش و فعالیت جوانان، نوجوانان شهر و بسیج در مبارزه با ویروس کرونا اشاره و اظهار کرد: در سایه وحدت و عقلانیت در سالی که با نام جهش تولید نام گذاری شد، می‌توانیم از استعداد جوانان برومند کشور در جهت توسعه و پیشرفت کشور بهره ببریم.
 
وی در پایان به هفته جهاد کشاورزی، سنگرسازان بی‌سنگر اشاره و خاطرنشان کرد: سازمان جهاد کشاورزی در سالیان بعد از انقلاب، خدمات شایسته‌ای را ارائه کرد و روستاهای بسیاری همچون در بخش کسلیان، اتو با همت و تلاش این سنگرسازان بی‌سنگر ساماندهی شد.


*امریکا برده‌داری نوین را در جامعه القا می‌کند

امام جمعه آمل نیز با بیان امریکا برده داری نوین را در جامعه القا می‌کند، گفت: بیش از 25 شهر امریکا حکومت نظامی است، 13 هزار بازداشتی دارد و بیش از 30 نفر کشته شدند.

حجت الاسلام سید جلیل مرتضویی در نماز جمعه این هفته که بعد از سه ماه بخاطر شیوع کرونا متوقف شده بود، اظهار کرد: کشوری که ادعای حقوق بشر دارد و خود را مدرن می داند وحشی‌ترین رفتارها را با انسان ها دارد و باعث کشته شدن یک جوان سیاه پوست شد.

وی با بیان امریکا برده داری نوین را در جامعه القا می کند، عنوان کرد: بیش از 25 شهر امریکا حکومت نظامی است، 13 هزار بازداشتی دارد و  بیش از 30 نفر کشته شدند، این ظلم دامن امریکا را گرفت و می‌گیرد و این تظاهرات به همه کشورها رفته  است و دنیا به حرکت درامده است، اما مجامع بین المللی هنوز سکوت کرده اند.

امام جمعه آمل ویروس کرونا را امتحان سخت، اما درس بزرگی خواند و اظهار کرد: رزمایش همدلی و کمک مومنانه که  نوک پیکان سپاه و بسیج بود، همه با لبیک رهبری به میدان امدند، مردم و مسئولان و تمام تشکل ها مردی بیش از 30 هزار سبد کالا، گوشت گرم به خانواده های نیازمند اهدا شد.

وی با تاکید اینکه آمل در کمک رسانی در زمان کرونا سنگ تمام گذاشت، خاطرنشان کرد: به جرات می گویم امل زبانزد عام و خاص بود، چه بر حسب تشکل های ساخت مواد ضدعفونی بسیج و شهرداری و مردمی انجام داده شد که دست بهداشت و درمان را گرفت و کمک بزرگی بود.

امام جمعه آمل تصریح کرد: کسانی که از شهرهای دیگر به آمل می‌آیند و در این شهر ناامنی ایجاد کردند، در کمترین زمان با همکاری نیروی انتظامی دستگیر شدند.

وی ادامه داد: تقاضا دارم چند نقطه ایست بازرسی بگذاریم، انانی که از شهرهای همجوار می آیند و جولان می دهند شهر را برای اشرار ناامن کنیم تا جرات کاری را نداشته باشند، این اراذل به هیچ کس ملحق نیستند، در این شهر به همت بسیجیان عددی نیستند تا عرض اندام کنند، و در این خصوص  با کسی تعارف نداریم.

مرتضویی با بیان اینکه دولتمردان به پرستاران ما کوتاهی کردند، اظهار کرد: قرارداد 90 روزه بستند و قرار بود با انها قرارداد ببندند ، اما نبستند، که باید فکر اساسی در مورد این موضوعات شود.

وی حرکت بسیجیان را در زمان فعالیت کرونا را با  دلاوری های جوانان در زمان جنگ هم مانند خواند و یادآور شد: تشکر وِیژه سپاه که در ضدعفونی و امثال ان خوب میدان داری کردند که مرحبا باید گفت، در چهارم اسفند جمع خیرین مرکز خیرین سلامت تشکیل دادند، که اولین اقدام انقلابی در کشور بود.

امام جمعه امل از اصحاب رسانه  تشکر کرد و افزود: ساعت 12 شب در دفتر جمع شدند و باید از دلسوزی های آنان توانستیم بیمارستان ها را قوت قلب ببخشیم، از همه  مسئولین ادارات مخصوصا از جنبه سلامت چه پزشکان و کادر درمان باید تشکر کرد.*حمایت دولت از کشاورزان در سال جهش تولید باید افزایش یابد

امام‌ جمعه شهرستان جویبار نیز گفت: زحمت تولید با کشاورزان است ولی سود آن در جیب دلالان می‌رود و این ظلم بزرگ به کشاورزان زحمتکش محسوب می‌شود که در سال جهش تولید دولت باید از تولیدکنندگان بیش‌ازپیش حمایت کند.

آیت‌الله نادعلیزاده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان جویبار بابیان اینکه در سال جهش تولید قرار داریم اظهار کرد: شهرستان جویبار به‌عنوان قطب کشاورزی و صنعتی در استان مازندران مطرح است و باید میزان تولیدات خود را سال جهش تولید افزایش دهد و دولت نیز باید از تولیدکنندگان بیش‌ازپیش حمایت کند.
 
وی افزود: در این میان زحمت تولید با کشاورزان است ولی سود آن در جیب دلالان می‌رود و این ظلم بزرگ به کشاورزان زحمتکش محسوب می‌شود.
 
امام‌جمعه جویبار با اشاره به آغاز کار مجلس یازدهم گفت: به‌واسطه آغاز به کار مجلس یازدهم امیدی در دل مردم به وجود آمد و امیدوار شدند که برای بهتر شدن وضعیت آنان اقداماتی صورت می‌گیرد.
 
نادعلیزاده با قدردانی از مردم شهرستان جویبار در ایام کرونا بیان کرد: به‌واسطه حضور، کمک مردم و خیرین چند میلیارد تومان برای مقابله با کرونا، تجهیز بیمارستان و کمک مؤمنانه در شهرستان جویبار جمع‌آوری شد که قابل‌تقدیر و تحسین است و امیدوارم کمک مؤمنانه مردم در سال‌های آینده نیز ادامه پیدا کند.
 
وی با اشاره به وضعیت کرونا در جهان عنوان کرد: آمریکایی‌ها که خود را مهد تمدن و تکنولوژی جهان می‌دانستند امروز حدود 120 هزار نفر در بحث کرونا تلفات داده‌اند این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران حدود چهار دهه تحت تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی آمریکا قرار دارد ولی آمریکاست که در نبود تجهیزات و امکانات در حال خسارت دیدن است.
 
امام‌جمعه جویبار بابیان اینکه آمریکا در وضعیت فروپاشی سیاسی قرار دارد گفت: تمام مردم دنیا علیه سیاست‌های نژادپرستانه آمریکا به پا خاستند و فریاد مبارزه با بی‌عدالتی در این کشور بلند شده است.
 
 نادعلیزاده افزود: ترامپ همواره ژست قلدری به خود می‌گیرد ولی ترسویی بیش نیست و از ترس  معترضین به زیرزمین کاخ سفید فرار کرده است.
 
وی همچنین به حضور کشتی‌های نفتکش ایران در ونزوئلا اشاره و تصریح کرد: ایران بااقتدار و عزت کشتی خود را به ونزوئلا فرستاد و آمریکایی که همیشه تهدید به حمله نظامی می‌کرد دیگر جرأت بیان آن را ندارد چون خون سردار شهید سلیمانی و دلاورمردانی از نیروهای مسلح و سپاه پاسداران به‌خوبی پیامد تعرض به جمهوری اسلامی ایران را به آمریکایی‌ها فهماندند.
 
امام‌جمعه جویبار تورم موجود در کشور را یکی دیگر از اهرم‌های فشار آمریکا علیه ایران دانست و تأکید کرد: آن‌ها از این طریق و با فشار بر مردم و نظام به دنبال مذاکره هستند ولی این حیله و مکر آنان نیز خنثی خواهد شد اما از این شرایط سخت گذر خواهیم کرد.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1617426
ارسال نظر
نظرات