شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 16:38 منتشر شده در مورخ: 1399/03/18 شناسه خبر: 1616010
کارشناس هواشناسی مازندران خبر داد؛

تداوم هوای گرم در مازندران تا روز سه‌شنبه/ احتمال بارش‌های پراکنده در ارتفاعات استان

تداوم هوای گرم در مازندران تا روز سه‌شنبه/ احتمال بارش‌های پراکنده در ارتفاعات استان
مرتضی فرجی از تداوم هوای گرم در مازندران خبر داد و گفت: در ارتفاعات و نیمه غربی استان، با احتمال زیاد، شرایط برای بارش‌های پراکنده و رگباری فراهم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مرتضی فرجی در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ در خصوص آخرین وضعیت جوی آسمان مازندران گفت: حداقل دمای امروز استان اختصاص به آلاشت با 8 درجه بالای صفر و گرم‌ترین نیز به روز گذشته بر می‌گردد که گلوگاه با 29 درجه بالای صفر بوده است.

وی افزود: ما دیشب بارش‌های پراکنده را در سطح استان داشتیم که میزان بارندگی در کیاسر 4 میلی‌متر، آلاشت 1.7 میلی‌متر، سیاه بیشه 0.6 میلی متر و  پل سفید 3 میلی‌متر بارندگی گزارش کردند.

این کارشناس هواشناسی اداره کل هواشناسی مازندران خاطرنشان کرد:  امروز آسمان استان، عمدتا نیمه آفتابی است و همچنان در بعدازظهر و شب، شرایط برای رشد ابر و بارش‌های خفیف و پراکنده فقط در ارتفاعات فراهم است.

فرجی ادامه داد: فردا دوشنبه نیز آسمان استان، عمدتا صاف استو هوا قدری گرم‌تر هم می‌شود؛ البته در بعدازظهر، افزایش ابر به ویژه در نیمه غربی استان داریم.

وی گفت: روز سه شنبه هم هر چند افزایش دما ادامه پیدا می‌کند اما باز هم در ارتفاعات و نیمه غربی استان، با احتمال زیاد، شرایط برای بارش‌های پراکنده و رگباری فراهم است.

این کارشناس هواشناسی اداره کل هواشناسی مازندران بیان کرد: تغییرات دمایی امروز مرکز مازندران نیز بین حداقل 18 و حداکثر 27 درجه سانتیگراد بوده است.

فرجی متذکر شد: دریا نیز تا صبح فردا مواج است و برای فعالیت‌هایی دریایی به ویژه شنا مناسب نیست.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1616010
ارسال نظر
نظرات