شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 11:24 منتشر شده در مورخ: 1399/03/18 شناسه خبر: 1615878
معاون بهبود تولیدات دامی:

نهاده‌های دامی ترخیص‌شده هفته آینده به استان زنجان می‌رسد/ تامین نیاز دامداری‌ها از ذخیره استراتژیک استان

نهاده‌های دامی ترخیص‌شده هفته آینده به استان زنجان می‌رسد/ تامین نیاز دامداری‌ها از ذخیره استراتژیک استان
صادقی معاون بهبود تولیدات دامی استان زنجان با اشاره به آزاد سازی نهاده‌های دامی از بنادر کشور گفت: نهاده‌های دامی ترخیص شده تا یک هفته آینده به استان زنجان می‌رسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد‌علی صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا؛ با اشاره به اینکه وزیر جهاد کشاورزی از تامین ارز مورد نیاز واردات نهاده‌های دامی خبرداده است اظهار کرد: نهاده‌ها بعد از آزاد‌سازی از بنادر از طریق بخش خصوصی به وزارتخانه اعلام بار می‌شود و بعد از آن از طریق وزارتخانه نیز در بین استان‌ها تقسیم خواهد شد.

وی با بیان اینکه باید حداکثر تا یک هفته آینده اقدامات تقسیم بندی نهاده‌ها انجام شده و در بین استان تقسیم شود تصریح کرد: در گذشته تخصیص نهاده در بین استان وجود داشت ولی به دلیل کمبود جوابگوی نیاز دامداری‌ها و مرغداری‌ها نبود.

معاون بهبود تولیدات دامی استان زنجان افزود: تا به امروز بخشی از نیاز استان به نهاده‌های دامی از محل ذخیره استراتژیک استان و بخشی کمی نیز از طریق سهمیه استان تامین می‌شد ولی جوابگوی استان نبود.

وی با اشاره به اینکه اگر به مقدار کافی نهاده برای استان تخصیص داده شود نیاز استان تامین خواهد شد گفت: تا به امروز میزان سهمیه استان زنجان مشخص نشده است.

صادقی با بیان اینکه نهاده‌های ذرت، کنجاله سویا و جو از جمله نهاده‌های دامی مورد نیاز استان بوده که از طریق واردات تامین می‌شود بیان کرد: ذرت و کنجاله سویا بیشترین مصرف در استان را دارد و نیاز ماهانه استان به ذرت 16 هزار تن و کنجاله سویا حدود 8 هزار تن است.

وی خاطر نشان کرد: بعد از تخصیص بلافاصله محموله‌ها به استان انتقال یافته و در بین دامداری ها تقسیم خواهد شد.

معاون بهبود تولیدات دامی استان زنجان افزود: با اعلام وزارت جهادکشاورزی کامیون‌های مورد نیاز حمل نهاده‌های دامی نیز اختصاص یافته و نگرانی در خصوص رسیدن این نهاده‌ها به مرغداریها و دامداریها وجود ندارد.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1615878
ارسال نظر
نظرات