شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 10:21 منتشر شده در مورخ: 1399/03/17 شناسه خبر: 1615513
معاون اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان:

قدرت اجرایی برای ورود به گرانی اجاره‌بها را نداریم

قدرت اجرایی برای ورود به گرانی اجاره‌بها را نداریم
سعید شاهین فر، معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: اداره کل راه و شهرسازی قدرت و قوه اجرایی برای ورود به گرانی یا ارزانی اجاره بها نداشته و قانون به این اداره کل این اختیار را نداده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سعید شاهین فر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: در زمینه گرانی مسکن و زمین در استان زنجان بررسی های لازم انجام شده است و بر خلاف دیدگاه موجود در جامعه و بر اساس آمار مرکز آمار کشور، زنجان جزو استان‌های صدر جدول در زمینه گرانی نیست.

وی افزود: بر اساس اطلاعات به دست آمده زنجان در رتبه هشتم گرانی زمین و مسکن در کشور قرار دارد.
 
این مسئول خاطرنشان کرد: همه بنگاه‌های مسکن زیر نظر اتحادیه اصناف بوده و ستاد تنظیم بازار نیز وظیفه دارد قیمت‌ها را بررسی کند که این ستاد زیر نظر اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان زنجان است.
 
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه اداره کل راه و شهرسازی از نظر آمار و اطلاعات کلی رصدهای لازم را انجام می‌دهد، اما اینکه قدرت اجرایی داشته باشیم اینگونه نیست.
 
شاهین فر بیان داشت: وظیفه اصلی اداره کل راه و شهرسازی تولید و سیاستگذاری در زمینه مسکن است و در موضوع قیمتگذاری دخالتی ندارد.
 
وی عدم ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا را یکی از دلایل گرانی اجاره بها عنوان کرد و افزود: متاسفانه هر چه مسکن عرضه می‌کنیم قیمت‍‌ها بالانس نمی‌شود که باید دلایل آن بررسی شود.
 
این مسئول ادامه داد: همه سازمان‌های مرتبط با موضوع قیمت مسکن باید به موضوع گرانی اجاره بها ورود پیدا کرده و با قیمت‌گذاری مناسب میزان اجاره بها را کاهش دهند.
 
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان افزود: قولنامه‌ای که با کد رهگیری ثبت می‌شود مستلزم پرداخت هزینه است که گاهی برای عدم پرداخت مبلغ مورد نظر، قولنامه‌ها بدون کد رهگیری نوشته می‌شود.
 
شاهین فر افزود: فرار بنگاه‌ها از ثبت کد رهگیری در قولنامه‌ها موجب ایجاد مشکلاتی نظیر افزایش اجاره بها می‌شود.
 
انتهای پیام/
https://old.dana.ir/1615513
ارسال نظر
نظرات