شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 15:00 منتشر شده در مورخ: 1399/03/16 شناسه خبر: 1615390

بهترین عملکرد هفتگی بورس‌های آسیایی در 9 سال گذشته

بهترین عملکرد هفتگی بورس‌های آسیایی در 9 سال گذشته
در معاملات امروز بورس‌های آسیایی روند مثبتی را در پیش گرفتند. اجرای بسته محرک اقتصادی در اروپا هم ارزش یورو را بالا برد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل رویترز، علیرغم آنکه آمارهای اقتصادی نشان می‌دهند که شیوع ویروس کرونا با اعمال محدودیت در فعالیت‌های اقتصادی با هدف کنترل این ویروس آسیب جدی به اقتصاد کشورها زده، اما این روزها سهامداران ترجیح می‌دهند نسبت به بهبود اوضاع اقتصادی امیدوار باشند.

البته انتظار می‌رود که بر اساس آماری که امروز در آمریکا منتشر خواهد شد میزان اشتغال از دست رفته به خصوص در  بخش خصوصی غیرکشاورزی نشان‌دهنده بدتر شدن اوضاع بیکاری در این کشور باشد.

در اروپا شاخص استاکس 600 به لطف رشد بانک‌ها، شرکت‌های بیمه‌ای،‌خودروسازان و شرکت‌های مسافرتی 1.3 درصد بالا رفت. درواقع دلیل اصلی رشد بورس‌های اروپایی تصمیم بانک مرکزی اتحادیه اروپا برای تخصیص پول بیشتر برای کمک به اقتصاد یان اتحادیه در سایه شیوع ویروس کروناست.

علیرغم آنکه استاکس 600 هنوز 15 درصد نسبت به بیشینه خود پایین‌تر است اما توانسته از کمینه خود در ماه مارس 37 درصد رشد کند.

شاخص MSCI آسیا، اقیانوسیه خارج از ژاپن 0.7 درصد رشد کرد و توانست کاهش ارزش ساعات اولیه را جبران کرده و دوباره به بیشینه خود در 12 هفته گذشته نزدیک شود.

این شاخص از ابتدای هفته جاری 7.4 درصد رشد کرده است که بهترین عملکرد هفتگی از دسامبر سال 2011 به بعد به شمار می‌رود.  

فرانکوایس ساواری کارشناس ارشد سرمایه‌گذاری در مؤسسه مدیریت دارایی پرایم‌پارتنرز سوئیس می‌گوید: تصمیم بانک مرکزی اتحادیه اروپا از نظر نقدینگی بهتر از آن چیزی بود که انتظار می‌رفت. بازار بر مبنای این نگاه که همه چیز رو به بهبود است و در نیمه دوم سال جاری اوضاع رو به بهتر شدن پیش می‌رود روند رشد را در پیش گرفته است. 

البته در بورس‌های بین‌المللی همه منتظر انتشار آمار دقیق اشتغال آمریکا هستند که انتظار می‌رود حاکی از بدتر شدن اوضاع در این کشور باشد. 

ارزش یورو در معاملات امروز به 1.1380 دلار رسید که نهمین روز متوالی رشد را تجربه کرده و در بالاترین میزان از روز 10 مارس قرار دارد. این طولانی‌ترین روند رشد روزانه یورو از سال 2004 تا کنون محسوب می‌شود. 

برخلاف یورو اما دلار سه هفته متوالی است که روند کاهش ارزش را تجربه می‌کند و حالا به کمترین میزان در سه ماه گذشته رسیده است. از طرف دیگر نگاه‌ها معطوف به نشست دو روزه بانک مرکزی آمریکاست که قرار است طی هفته پیش‌رو برگزار شود. 

منبع: فارس

انتهای پیام

 
 
https://old.dana.ir/1615390
ارسال نظر
نظرات