شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 13:35 منتشر شده در مورخ: 1399/03/16 شناسه خبر: 1615371
ایروانی مطرح کرد؛

گردش مالی شرکت‌ها با پول مردم، رویکرد جدید اقتصاد ایران

گردش مالی شرکت‌ها با پول مردم، رویکرد جدید اقتصاد ایران
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: امروزه لازم است تا بنگاه های اقتصادی از طریق بازار سرمایه تامین مالی شوند و با مشارکت منابع مردمی کار خودشان را پیش ببرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدجواد ایروانی با اشاره به موضوع راهبری اقتصادی، گفت: مقام معظم رهبری در حوزه راهبری اقتصاد الزامات متعددی را مطرح کرده اند که از جمله این راه ها می توان به «گرایش مستمر به نو به نو» شدن اشاره کرد.

وی با بیان این که انقلابی گری به معنای افراطی بودن نیست، به رادیو اقتصاد افزود: «گرایش مستمر به نو به نو شدن» از نظر مقام معظم رهبری حرکتی انقلابی است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به «اقتصاد مقاومتی»، عنوان کرد: موضوع اقتصاد مقاومتی در سال 92 به طور رسمی از جانب رهبر انقلاب مطرح شد، اما قبل از این سال هم ایشان رهنمون های متعددی را در این حوزه داشتند.

وی با اشاره به مدل های اقتصادی کشورهای در حال توسعه، توضیح داد: متاسفانه قوه مجریه در ایران بلندپروازی ندارد و این قوه همیشه به مباحث کلی ورود پیدا می کند.

محمدجواد ایروانی با اشاره به این که اقتصاد و معیشت یکی از اولویت های مهم ایران است، تصریح کرد: ما باید با یک راهبری جدی و جلب مشارکت عمومی و تمام دستگاه ها موضوع معیشت و اقتصاد را مورد توجه قرار دهیم.

وی با بیان این که نمایندگان مجلس و رییس جمهور باید قبل از شروع به کار طرح های اقتصادی خوبی را داشته باشند، اظهار داشت: معیار بُرد در انتخابات نباید بر اساس شیوه مناظره و بُرد در حرف زدن تعیین شود و مردم باید با دقت بسیار زیادی برنامه های نمایندگان را ارزیابی کنند و بعد از آن دست به انتخاب بزنند.

وزیر اسبق اقتصاد با اشاره به این که سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی به مردمی سازی اقتصاد تاکید می کند، ادامه داد: در حال حاضر ما چه الگویی برای رشد توان طبقات متوسط در اقتصاد داریم؟

وی با اشاره به این که بنگاه های اقتصادی ایران بر پایه بانک فعالیت می کنند، تصریح کرد: امروزه لازم است تا بنگاه های اقتصادی از طریق بازار سرمایه تامین مالی شوند و با مشارکت منابع مردمی کار خودشان را پیش ببرند.

محمدجواد ایروانی با اشاره به این که ما باید فضای کسب و کار بنگاه های کوچک اقتصادی را تسهیل کنیم، عنوان کرد: در حال حاضر بورس توکیو برای بنگاه های کوچک فضای خاصی را ایجاد کرده است و از این طریق به تامین مالی بنگاه های کوچک کمک می کند.

وی با اشاره به این که انقلاب اسلامی باعث شد تا ما در حوزه آموزش و دانشگاه رشد بسیار چشمگیری را تجربه کنیم، اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان باید به مرور به بدنه تولید کشور ورود پیدا کنند و قیمت تمام شده کالاهای مختلف را در کشور کاهش دهند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به حوزه واردات، توضیح داد: بر خلاف اکثر کشورهای دنیا تجارت ما بر پایه صادرات تنظیم نشده است.

انتهای پیام

 

https://old.dana.ir/1615371
ارسال نظر
نظرات