شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 12:27 منتشر شده در مورخ: 1399/03/16 شناسه خبر: 1615357
معاون دریایی سازمان و دریانوردی اعلام کرد؛

آخرین وضعیت کشتی مغروق ایرانی در عراق؛ تلاش برای یافتن ۲خدمه مفقود/ اعزام کارشناسان ایرانی به محل غرق

آخرین وضعیت کشتی مغروق ایرانی در عراق؛ تلاش برای یافتن ۲خدمه مفقود/ اعزام کارشناسان ایرانی به محل غرق
معاون دریایی سازمان و دریانوردی با تشریح آخرین وضعیت کشتی غرق شده ایرانی در آبهای عراق، اعلام کرد: ۲ نفر از خدمه این حادثه مفقود شده‌اند؛ همچنین مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر هم گفت: شناور باری « بهبهان» متعلق به بخش خصوصی در آب‌های عراق غرق شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا جلیل اسلامی در خصوص آخرین وضعیت کشتی غرق شده ایرانی در آبهای عراق اظهار کرد: کشتی بهبهان حامل مصالح ساختمانی و سرامیک از بندر خرمشهر عازم بندر ام‌القصر بوده که پنجشنبه شب در کانال آبی خور عبدالله غرق شد.

وی بیان کرد:‌ در این حادثه 2 نفر از خدمه مفقود شده و 4 نفر از آنها نجات پیدا کردند،‌ضمن این‌که یکی از خدمه نیز فوت کرده است.

در همین رابطه نیز مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفته است: کشتی بهبان 7 خدمه داشته که 2 نفر از آنها (یک ایرانی و یک هندی) مفقود شده‌‌اند.

نادر پسنده افزود:‌ هماهنگی‌های لازم برای اعزام تیم های امداد و‌نجات از سوی ایران انجام شده و در حال اعزام برای همکاری و مشارکت با تیم های امداد و نجات عراقی جهت جستجوی 2 نفر دیگر هستیم.

 

رایزنی با عراقی‌ها برای اعزام کارشناسان ایرانی به محل غرق کشتی ایرانی بهبهان

 
نوراله اسعدی مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر هم با بیان اینکه شناور باری «بهبهان» متعلق به بخش خصوصی در آب‌های عراق غرق شد، اظهار کرد: یک شناور باری به نام «بهبهان» که در روز ١٣ خرداد با حمل بار مصالح ساختمانی و سرامیک از بندر خرمشهر عازم بندر ام القصر عراق بود شب گذشته در  کانال آبی «خورعبدالله» میان عراق و کویت و در محدوده استحفاظی آبهای عراق غرق شد. 

وی تعداد خدمه این شناور را هفت نفر عنوان کرد و افزود: چون این حادثه در محدودۀ عراق اتفاق افتاده هنوز جزئیات دقیق و متقن علت حادثه و تلفات احتمالی انسانی به ما گزارش نشده و در حال پیگیری این موضوع هستیم.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر تصریح کرد: ما الان در حال رایزنی با کشور عراق هستیم تا یک گروه از کارشناسان دریایی را به محل حادثه اعزام کنیم.

وی افزود: جزئیات کامل این حادثه بعد از تکمیل اطلاعات به دست آمده متعاقباً اطلاع رسانی می شود.

کاظم فنجان الحمامی نماینده استان بصره در پارلمان عراق نیز در رابطه با این حادثه گفته بود: یک کشتی تجاری ایران پنجشنبه شب در آب‎های سرزمینی عراق غرق شده است. نام این کشتی ایرانی «بهبهان» نام دارد و کشتی‌های عراقی فورا برای نجات سرنشینان آن وارد عمل شدند.

وی تصریح کرد: چهار خدمه کشتی نجات پیدا کردند، اما عملیات برای کشف پنج مفقودی در جریان است.

انتهای پیام

https://old.dana.ir/1615357
ارسال نظر
نظرات